WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

Z życia szkoły Zostaw komentarz

18 czerwca uczniowie klasy I, II i III pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodzieńca. Pierwszym punktem wyprawy był Zamek Ogrodzieniec. Dziś możemy podziwiać jedynie ruiny budowli, jednak i one zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Osadzona na skale potężna warownia dominowała nad otoczeniem, a jej zwiedzanie to była doskonała lekcja historii.

Następnie dzieci przeszły do Parku Ogrodzieniec. Do świata odkryć i eksperymentów przeniósł uczestników wycieczki Park Doświadczeń Fizycznych. Uczniowie zobaczyli 35 urządzeń, dzięki którym dowiedzieli się jak działają podstawowe prawa fizyki. Tutaj rzeczy, które na pozór wydawały się niemożliwe – stały się możliwe.

Kolejną atrakcją były zabawy w Parku Rozrywki z dmuchanymi zamkami, huśtawkami   i karuzelą oraz zjazd torem saneczkowym z licznymi zakrętami. W Parku miniatur dzieci zobaczyły rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza.

Wycieczka dostarczyła  uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się