Dlaczego świętujemy 11 listopada? | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dlaczego świętujemy 11 listopada?

Z życia szkoły Zostaw komentarz

Odpowiedź na to , jakże ważne pytanie, uzyskali uczniowie uważnie oglądający uroczystą akademię, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole. Święto Odzyskania Niepodległości jest dla każdego Polaka najważniejszym świętem. To dzień, w którym wywieszamy nasze flagi państwowe, śpiewamy patriotyczne pieśni, pamiętamy o tych, którzy walczyli i polegli za wolność naszej Ojczyzny. To dzień, który jest symbolem naszych odwiecznych dążeń do samodzielności, do niepodległości, za którą nasi przodkowie zapłacili najwyższą cenę-własne życie. Naszym moralnym obowiązkiem jest zawsze o tym pamiętać. Jedna z uczennic wypowiedziała na zakończenie uroczystości słowa naszej wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej mówiące o miłości do ojczyzny: ” Bez tej miłości można żyć, ale nie można owocować”. Te słowa tak znamienne niech będą iskierką, która rozpali w nas rozważania na temat naszego współczesnego patriotyzmu.

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się