ŚNIADANIE JEST WAŻNE | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

ŚNIADANIE JEST WAŻNE

Z życia szkoły Zostaw komentarz

15 listopada odbył się w szkole  Dzień Zdrowego Śniadania, który był  świetną okazją do samodzielnego przygotowania  posiłku. Tego dnia dzieci   same zadecydowały co znalazło się na ich  talerzykach. Rodzice  aktywnie włączyli się w obchody Dnia, poprzez wsparcie nauczycieli w realizacji warsztatów kulinarnych, wyposażyli  dzieci w odpowiednie sprzęty i produkty odżywcze. Prezentacja nt „Zasad zdrowego odżywiania ’’ pozwoliła aby każda klasa  na swoim śniadaniowym stole zaprezentowała  wyłącznie zdrowe produkty żywieniowe. Dzieci  dowiedziały się, że warto każdego dnia przed wyjściem do szkoły zjeść śniadanie, które  jest  najważniejszym posiłkiem dnia.

Wszyscy zapoznali  się również  z  zasadami zdrowego żywienia opracowanymi przez ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka .

12 zasad zdrowego odżywiania:
1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
10. Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem

W  Dniu  Zdrowego Śniadanka wszystkie dzieci  miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, zapoznania się z tym co lubią na śniadanie koledzy, koleżanki i dlaczego właściwie Śniadanie Jest Takie Ważne.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się