VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Z życia szkoły Zostaw komentarz

29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu całego tygodnia, w ramach przygotowań do Dnia Tabliczki Mnożenia, wszyscy ćwiczyli mnożenie i dzielenie, uczniowie klas starszych na szkolnych korytarzach szukali zagadek matematycznych, a uczniowie klas młodszych przygotowywali portret Matematyki – Królowej Nauk. Dodatkowo, uczniowie klas IV – VII wzięli udział w konkursie matematycznym, w trakcie którego należało jak najszybciej poprawnie rozwiązać jak najwięcej łamigłówek związanych z tabliczką mnożenia. O rozstrzygnięciu tych konkursów poinformujemy  niebawem. Podczas piątkowego święta, każdy uczeń mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, biorąc udział w egzaminie. Każdy, kto rozwiązał poprawnie wszystkie zadania, otrzymywał certyfikat i tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Egzamin cieszył się dużym zainteresowaniem, wiele osób podjęło matematyczne wyzwanie. Miło nam poinformować, że nawet wśród najmłodszych uczniów znaleźliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe święto matematyki zapisze się na stałe w naszym szkolnym kalendarzu.

Joanna Sęk

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się