Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Z życia szkoły Zostaw komentarz

Pierwsze dni września to dla niektórych chwile smutku z powodu kończących się wakacji, a dla innych wielka radość na myśl o spotkaniu z przyjaciółmi, koleżankami i kolegami. Zapewne pełne obaw, ale mamy nadzieję, że i pełne chęci, przybyli do nas chłopcy i dziewczynki, którzy stając się pierwszoklasistami pod opieką Pani wychowawczyni Ewy Chrząścik, dołączyli do naszej szkolnej społeczności. Witamy gorąco i radośnie. Życzymy  sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej ” Piąteczki”. Na uroczystej akademii przywitaliśmy nie tylko nowych uczniów, ale i nauczycieli, którzy powiększyli grono pedagogiczne, a są nimi:

P. Joanna Sęk- nauczyciel matematyki i fizyki

P. Marzena Hada- nauczyciel j. niemieckiego

P. Katarzyna Gądek- wychowawca świetlicy

P. Agnieszka Koniuch-nauczyciel doradztwa zawodowego.

Gorąco tęsknimy za niezwykłą osobą, jaką jest Pani Justyna Smolana,  która od dnia 1 września przeszła na zasłużoną emeryturę. Uroczyście pożegnaliśmy Panią Justynkę w czerwcu na zakończeniu roku szkolnego, ale tak trudno nam się rozstać i uwierzyć w to, że nie ujrzymy się już na szkolnym korytarzu, w sali… Liczymy jednak na częste odwiedziny i życzymy chwil pełnych relaksu, spokoju i radości. Wśród tylu zaistniałych zmian, nie omieszkała Pani Dyrektor wspomnieć o reformie edukacji, która dotarła do polskich szkół. Pani Monika Doległo skierowała w związku z tym kilka słów do rodziców, pracowników szkoły i do uczniów, poruszając także bieżące sprawy związane z naszą placówką. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor uroczyście zaznaczyła i przypomniała wszystkim, jak istotne dla nas są pierwsze dni września. Kiedy wszyscy są pełni radości, wspominają minione wakacje, nie sposób zapomnieć o pamiętnym, historycznym dniu 1 września. Nierozerwalnie związany jest on z ważnym dla każdego Polaka wydarzeniem- przypadającym w tym roku 78 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Jak podkreśliła pani Dyrektor, dzięki bohaterskiej postawie naszych pradziadków, dziadków oraz ojców, żyjemy dziś w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Nie zapominajmy o tym!

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się