„PATRON W NASZYCH SERCACH ” | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

„PATRON W NASZYCH SERCACH ”

Z życia szkoły Zostaw komentarz

Szkolne Dni Patrona odbyły się w dniach: 29.05 – 31.05.2017r. rozpoczęliśmy je wcześniej zapowiedzianym  konkursem  recytatorskim pt.: „Wiersze ks. Michała Potaczały”. Uczniowie klas 1-6 pięknie zaprezentowali się przed jury poezją ks. Michała.  Obchodom  tym  towarzyszyły  konkursy : plastyczny: „Portret patrona ”,oraz konkurs na album poświęcony życiu i działalności księdza Michała Potaczały.  Ponadto każda klasa wykonała   gazetkę ścienną poświęconą  patronowi .  Atrakcją tegorocznych obchodów było spotkanie z panem Henrykiem Czarnikiem,  który osobiście znał naszego patrona. Informacje przekazane przez naszego Gościa pozostaną  na długo w  naszej pamięci . Pan H. Czarnik  zachęcił dzieci wszystkich klas aby rozwijały  swoje zainteresowania , nie pozostawiały ich  tyko dla siebie np. przez kolekcjonerstwo. Cała szkołą uczestniczyliśmy  we mszę św. w kościele na Rospontowej, podczas  której  Ks. Proboszcz podkreślił rolę patrona w życiu szkoły.   Ks. Mieszko Pabiś zaznaczył, iż patron to człowiek godny naśladowania. W tym dniu zostały złożone  kwiaty i zapalony znicz na grobie patrona. Uwieńczeniem tych Szkolnych Dni była uroczysta akademia, która pokazała, ze Patron jest bliski sercu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela.

 

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się