Koncert muzyczny | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Koncert muzyczny

Z życia szkoły Zostaw komentarz

Dnia 31 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie muzycznym „Instrumenty strunowe szarpane” prowadzonym przez muzyków kameralnego teatru muzycznego „Kontra”. Tematem audycji była gitara – proces jej powstawania, odmiany oraz wyjątkowa rola jaką pełni w muzyce zarówno klasycznej jak i rozrywkowej. Dzieci poznały instrumenty strunowe takie jak: gobijen, mandolina, gitara klasyczna, gitara akustyczno- elektryczna, gitara elektryczna poparta syntezatorem gitarowym. Dzięki tej różnorodności instrumentów widzowie odbyli podróż po wielu gatunkach muzyki, od etnicznej – flamenco poprzez klasykę, folklor irlandzki, jazz aż do rock-and-rolla i muzyki Meksyku. Dowiedzieli się też jak się gra na kaczce i z pomocą przyrządu bootle neg. Podróżując po świecie muzycy stworzyli wraz z uczniami zespół instrumentalny. Wszyscy mogli przeżyć wspaniałą przygodę. Organizatorem spotkania był p. Rafał Kossakowski.

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się