Święto Patrona Szkoły | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Święto Patrona Szkoły

Kronika 2011/2012 Zostaw komentarz

Dnia 31 maja społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona, ks. Michała Potaczały. Z tej okazji odbyła się Msza Św. w kościele M.B. Ostrobramskiej. Mszę Św. odprawił proboszcz ks. Krzysztof Burdak. Po jej zakończeniu uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i przeszli do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Uroczystą akademię otworzyła p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał, witając zebranych gości. W tym roku po raz pierwszy akademia rozpoczęła się od wysłuchania koncertu muzycznego w wykonaniu orkiestry dętej Szkoły Muzycznej w Jaworznie. Wśród grających byli uczniowie naszej szkoły, rodzeństwo Weronika Kraus z kl. VI i Mateusz Kraus z kl. V. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III, która w pięknie opracowanej scenografii przebiegała pod hasłem „ Ponad wszystkie skarby w świecie, Co jest najcenniejsze (…) Przyjaźń”.W montażu słowno – muzycznym mali aktorzy przedstawili sylwetkę i przesłanie ks. Michała Potaczały, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami. Dzień upłynął w przyjemnej i życzliwej atmosferze, pozostawiając po sobie miłe wrażenia.

Zostaw komentarz


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się