Grudzień, 2017 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

W ramach programu profilaktycznego  Bądź sobą nie daj się odbyły się w dniu 12.12.17 dla uczniów kl.4-7  warsztaty profilaktyczne  dotyczące  uzależnienia od komputera, internetu i smartfona. Zaplątanie w sieć dla młodego człowieka oprócz pozytywów niesie również wiele negatywnych skutków. Prowadzący zajęcia  z uczniami oprócz przedstawionych filmów zwrócił szczególną uwagę aby starać się wypracować dystans w kontakcie z komputerem czy smartfonem. Szczera rozmowa z uczniami, próba nawiązania odpowiednich relacji może przynieść pozytywne skutki – szansę na uchronienie przed uzależnieniem.

DZIAŁAMY ZAWSZE PROFILAKTYCZNIE

Spotkanie uczniów z przedstawicielami Policji

6 grudnia  uczniowie naszej  szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowymi D.Kowalskim i p. S. Brzeźniak oraz przedstawicielem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie p. M. Łukaszewską. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych a przed wszystkim o bezpieczeństwie własnym. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko, omówili  sposoby ich  unikania lub pokonywania . Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Każde  dziecko na pamiątkę spotkania otrzymało odblaskową  opaskę . Kolejne  spotkania przeznaczone było dla uczniów klas 4-5 i 6-7  tematem  była Cyberprzemoc. Korzystanie z Internetu jest tak powszechne, że stało się też nową metodą komunikacji, wymiany informacji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Prowadząca podkreśliła, iż  często oni nie zdają sobie sprawy, że niektóre ich zachowania, czynione choćby dla żartu, jak np. zrobienie zdjęcia koleżance, przerobienie go, a następnie umieszczenie go ze złośliwym komentarzem na portalu, blogu, może nie tylko zniszczyć życie owej koleżance, ale jest karalne, jest przestępstwem. P. Łukaszewska uświadomiła młodym ludziom, że w Internecie nikt nie jest anonimowy, poza tym raz umieszczony w Internecie materiał – zdjęcie czy też film – nie jest łatwo skasować, zaczyna żyć własnym życiem, kopiowany przez innych użytkowników.

DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO WŁASNE I INNYCH

HISTORIE CHRZANOWSKICH MIKOŁAJÓW

Konkurs literacki HISTORIE CHRZANOWSKICH MIKOŁAJÓW Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie tradycyjnie ogłosił konkurs literacki na opowiadanie inspirowane rzeźbą św. Mikołaja. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej. Aby przystąpić do konkursu należało wybrać jedną rzeźbę Mikołaja, nadać jej imię oraz stworzyć ciekawą historię dotyczącą tej postaci. Historię niezwykle interesującą napisała jedna z naszych uczennic-Dominika Szwancyber. Opowiadanie tak bardzo spodobało się jury, że Dominika zajęła III miejsce. Wśród kryteriów oceny prac znalazły się: wartość merytoryczna i zgodność z tematyką, estetyka pracy, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność. Warto podkreślić, iż w konkursie brały udział osoby do 18 roku życia. Dlatego tym bardziej gratulujemy sukcesu!!!

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku :)

Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

Klasa III – zdobywcy 3 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.

Gratulujemy!!!

Nasi uczniowie z kl.III, V i VII wspaniale reprezentowali szkołę podczas Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.
Dziękujemy i gratulujemy talentów 🙂