Maj, 2017 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

I runda Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła 2017r

17 maja 2017r., nasza szkoła brała udział w finale I rundy Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole 2017, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie. W pierwszym z pięciu etapów Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego, którego organizatorami byli-Kuratorium Oświaty w Krakowie,Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz SP w Borzęcinie Dolnym, rywalizowało 31 zespołów uczniów z „podstawówek”. Uczniowie mieli do napisania test składający się z 30 pytań zamkniętych i otwartych. Pytania dotyczyły wiadomości z ekologii i ochrony przyrody z uwzględnieniem parków krajobrazowych: Parku Krajobrazowego Beskidu Małego i Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

NIKOLA PIKUR, AGATA LECHOWSKA oraz DOMINIKA SZWANCYBER to uczennice klasy 6, które reprezentowały naszą szkołę w finale w/w konkursu, zdobywając WYRÓŻNIENIE 🙂 🙂 🙂
Gratulujemy !!!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

Pociąg do biegania – „I Chrzanowski Bieg Uliczny”.

W dniu 7 maja 2017 r., o godz.15:00 na terenie Chrzanowa, odbył się bieg uliczny pod nazwą Pociąg do biegania -„I Chrzanowski Bieg Uliczny”.
Nasza uczennica klasy szóstej OLIWIA ŁAGAN zdobyła I MIEJSCE w kategorii -Kobiety do lat 16 na dystansie 5 km.
Gratulujemy 🙂 !

PIĘKNIE ŻYĆ

W dniu 10 maja 2017 uczniowie kl.5 i członkowie szkolnego koła PCK wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym uczestniczyli w II Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Pięknie Żyć ”. Przestrzeń Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniona była po same brzegi. Prezentacje artystyczne poszczególnych grup wiekowych budziły zachwyt każdego uczestnika spotkania. Tak nie wiele potrzeba, żeby poczuć się ważnym, oczekiwanym, żeby poczuć, że się „ jest ” Kontakt z osobami sprawnymi „inaczej” dostarczył wiele radosnych przeżyć uczniom naszej szkoły.
„Człowiek rodzi się do wzajemnej pomocy ”- Seneka

Drużynowy Czwórboj Lekkoatletyczny.

W dniu 16.05.2017 odbyły się zwody międzyszkolne w Drużynowym Czwórboju Lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:Oliwia Łagan, Martyna Chmielowska, Agata Lechowska, Alicja Gumkowska oraz Natalia Brzęczek i drużyna chłopców w składzie:Aleksander Radosz, Mateusz Gawin, Dawid Płoszczyca, Michał, Pękacki, Mateusz Smolik oraz Nikodem Kawka. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe z Chrzanowa. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach Lekkoatletycznych: skok w dal, rzut piłeczką palantową, biegi na 60 m oraz 600m dziewczęta i 1000m chłopcy. Po rozegraniu wszystkich konkurencji drużyna dziewcząt zajęła I miejsce zdobywając 1015pkt i uzyskała prawo reprezentowania Miasta Chrzanów w zawodach na szczeblu powiatowym, natomiast chłopcy zajęli miejsce 6 zdobywając 555pkt. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyła Oliwia Łagan, która zajęła I miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zdobywając 294pkt.
W zawodach Powiatowych, które odbyły się 19.05.2017 Nasze dziewczęta również pokonały rówieśniczki reprezentujące najlepsze szkoły w Powiecie Chrzanowskim. uzyskały drużynowo jeszcze wyższy wynik i uzyskały 1101 pkt. Najlepszą zawodniczka została ponownie Oliwia Łagan z wynikiem 305pkt. Druzyna uzyskała tym samym prawo reprezentowania Powiatu Chrzanowskiego w zawodach na szczeblu półfinałów wojewódzkich.
Niestety Nasza drużyna nie weźmie udziału w w/w zawodach ze względu na udział dziewcząt w wycieczce szkolnej odbywającej się w czasie rozgrywania zawodów.

Dzień Europy

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Europy. I tym razem uczniowie wraz z wychowawcami udali się w Podróż po Europie. W każdej klasie można było obejrzeć namiastkę następujących państw europejskich: Francja, Hiszpania, Grecja, Włochy, Portugalia i Polska. W każdej sali odbyły się prezentacje tych państw i degustacja potraw. Z tej okazji odbył się również konkurs Quiz Wiedzy o Europie dla klas IV-VI. Młodsi uczniowie natomiast wzięli udział w przedstawieniu z elementami języka angielskiego: The Legend of King Krak and Wawel Dragon, które przygotowali uczniowie uczęszczający na koło językowe. W tym dniu uczniowie realizowali projekt Europe Day zarejestrowany na platformie E-twinning we współpracy z hiszpańską szkołą w Ceip Saint Cristobal. Uczniowie tamtej szkoły również wzięli udział w naszym projekcie. Dzięki platformie e-twinning mogliśmy wymienić się reportażem i doświadczeniami.