Kwiecień, 2017 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WOJEWÓDZKI PROJEKT EKOLOGICZNY „EKOSZKOŁA 2017”

Nasza Szkoła przystąpiła do WOJEWÓDZKIEGO  PROJEKTU  EKOLOGICZNEGO „EKOSZKOŁA 2017”.

Patronat nad projektem objęli:

Marszałek Województwa Małopolskiego, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, Starosta Brzeski, Starosta Tarnowski, Wójt Gminy Borzęcin

W ramach projektu, musimy jako szkoła przystąpić do czterech rund:
Runda I     – Konkurs wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska;
Runda II    – Wykonanie pracy plastycznej „Okazy Flory i Fauny” gminy Chrzanów;
Runda III  – Prezentacja multimedialna z przebiegu działań ekologicznych;
Runda IV  – Pisemne sprawozdanie z  wykonania przedsięwzięcia ekologicznego.

Zgodnie z harmonogramem projektu wykonaliśmy działania z rundy II, III i IV. A następnie wysłaliśmy efekty naszych prac do Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie. 17 maja 2017r., czekają nas ostatnie zmagania przewidziane w rundzie I.

Podsumowanie projektu odbędzie się w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Tarnowie w dniu 7 czerwca 2017roku.

Trzymamy mocno kciuki :):):)

V Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Językowy

V Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Językowy”Earth Day Every Day” zorganizowany pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Chrzanowskiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini oraz pod Patronatem wydawnictwa Macmillan ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Zespół w składzie Michał Pękacki i Jagoda Mąsior zmierzyli się z testem, który składał się z części ekologicznej i językowej. Zdobyli WYRÓŻNIENIE! Natomiast uczniowie Kacper Dulowski i Roksana Piorunek reprezentowali szkołę w części plastycznej. W ciągu godziny pod okiem jury stworzyli niezwykłe prace podpisane hasłem w języku angielskim, które zostały docenione przez komisje. Oboje zdobyli 3 miejsce!

Serdecznie gratulujemy :):):)

„Pipi is coming”.

24 kwietnia do naszej szkoły zawitał teatr „TAK” z interaktywnym spektaklem „Pipi is coming”. Zabawna Pipi i jej towarzysze wprowadzili nas w swój niezwykły świat a my przy okazji poćwiczyliśmy angielskie słówka i piosenki. W końcu nauka może być również zabawą 🙂

APEL WIELKANOCNY

Wielkanoc to najważniejsze święto w tradycji chrześcijańskiej. Z tej okazji 12 kwietnia,  w ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie wspólnie z wychowawcami zebrali się przy wielkanocnym stole, aby złożyć sobie świąteczne życzenia, podzielić się jajkiem, spróbować świątecznych słodkości- pysznej baby i mazurka.

Po wielkanocnym śniadaniu uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście przeszli do sali gimnastycznej na uroczysty apel poświęcony ukazaniu piękna tradycji wielkanocnych. Mali aktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przypominali zwyczaje wielkanocne. Publiczność dowiedziała się jak zrobić pisankę, kraszankę, wyklejankę oraz co trzeba włożyć do święconego koszyczka. Dużo radości wywołał niespodziewany śmigus-dyngus. Wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat świąt udzielił się wszystkim obecnym. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor Monika Doległo podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”

10 kwietnia 2017r. w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Uczeń klasy IV Filip Lechowski został finalistą tego Konkursu. Gratulujemy 🙂