Luty, 2017 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 23 lutego 2017 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania . Ponadto dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie pierwszoklasiści wysłuchali wiersza Hanny Łochockiej „Ksiązka uczy” , przeczytanego przez nauczyciela biblioteki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Tobie książko przyrzekamy
Że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damy

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z Twych rad i z Twych mądrości
Od dziś korzystać usilnie.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom spotkania z książką, drobny upominek oraz list do rodziców.
Książka zawsze na Was czeka
I przyzywa Was z daleka.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

„W poszukiwaniu drogi do Narnii”

Kolejny sukces naszych Dzieci 🙂

Szkolny Klub Wolontariusza

Jagoda Mąsior zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie pt: „Logo”,  ogłoszonym przez Szkolny Klub Wolontariusza. Jagoda wykonała swoją pracę konkursową w graficznym programie komputerowym.

Serdecznie gratulujemy Jagódka! 🙂

Zwycięskie „Logo” jest ozdobą podkoszulek, które mogą być własnością wszystkich Dobrych Serc 🙂

I Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Historia II wojny światowej:kampania wrześniowa”
Jagoda Mąsior– kategoria praca plastyczna
Filip Zelek– kategoria test

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W naszej szkole miały miejsce 25 stycznia- klasa I i 26 stycznia – klasa II. Mimo zimowej aury frekwencja dopisała. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tym świętem. Klasa druga dodatkowo zaprosiła swoich gości w podróż po Krakowie. Dziadkowie ze wzruszeniem i dumą oglądali występy małych artystów, które zakończyły się ogromnym aplauzem. Oczywiście nie zabrakło całusów i pochwał. Po części artystycznej Babcie i Dziadkowie obdarowani zostali upominkami własnoręcznie wykonanymi przez wnuki. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. W przyjęciu gości pomogli niezawodni Rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.