Październik, 2016 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Warsztaty profilaktyczne

Z życia szkoły Komentarze (0) »

PRZY ZŁYCH WYBORACH  MOŻNA RÓWNIEŻ WIELE STRACIĆ

W dniu 19 października  2016 roku w naszej szkole  z inicjatywy pedagoga szkolnego  odbyły się warsztaty profilaktyczne, które  zostały zrealizowane przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie. Warsztaty poprowadził specjalista  z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Uczniowie klas I- II   uczestniczyli w spotkaniu na temat „Pokonać stworka Agresorka”. Dzieci poprzez zabawę, opowiadanie i rozmowę uczyły się jak zapobiegać zachowaniom agresywnym, jak współpracować w zespole, by uniknąć nieporozumień. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności wyrażania swoich emocji, szczególnie tych trudnych, uświadomienie przyczyn agresji. Tematyka spotkania z uczniami klas III-IV  również nawiązywała do zagadnień z zakresu profilaktyki agresji i przemocy oraz  rozwijała umiejętności ochrony siebie przed używkami. Uczestnicy trzeciego warsztatu ( kl. V i VI) poznali  negatywne skutki nadużywania alkoholu i innych używek, ich degradacyjny wpływ na zdrowie i życie rodziny. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach, a zdobyte wiadomości  i umiejętności z pewnością właściwie wykorzystają w relacjach z innymi.

 

NAJWIĘKSZA SZKOLNA LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

Z życia szkoły Komentarze (0) »

W ramach programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” w dniu 17 października 2016 została przeprowadzona szkolna akcja  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo –oddechowej przez 46 uczniów kl.4-6 . Wszystkie osoby z dużym zaangażowaniem podjęły się tego  zadania. Naszym celem było  promowanie wspólnie z innymi  szkołami w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.  W tym dniu mieliśmy okazję do świetnej  zabawy i wspaniałej integracji. Ponadto pokazaliśmy młodszym kolegom i koleżankom co potrafimy.

Uważamy, że nauka ratowania ludzkiego życia jest ogromnie ważna !

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Pasowanie na ucznia to ważny dzień dla każdego pierwszoklasisty i jego rodziców.

W bieżącym roku szkolnym miało miejsce 13 października.

W uroczystości wzięli udział:

Prezes ZNP – Pani Małgorzata Jarczyk

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 11 w Chrzanowie – Pani Małgorzata Lewińska

Przewodniczący Rady Rodziców  – Pan Tomasz Jastrzębski

uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie.

Pani Dyrektor Monika Doległo przywitała zgromadzonych gości oraz najważniejszych bohaterów tego dnia – pierwszoklasistów.Uczniowie klasy pierwszej i czwartej przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Agaty Kukiełki.Całe przedstawienie przybrało formę sprawdzianu, który mięli zaliczyć uczniowie klasy pierwszej. Sprawdzano ich wiedzę dotyczącą Ojczyzny, prawidłowego zachowania się  w szkole oraz spełniania obowiązków uczniowskich. Na tle pięknej, kolorowej dekoracji, prezentowali się wspaniale. Wykazali się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, a także tanecznymi. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką, sprawiać radość rodzicom  i nauczycielom. Po ślubowaniu  zostali pasowani symbolicznym, mającym już swoją historię, piórem przez Panią Dyrektor Monikę Doległo. Przewodniczący Rady Rodziców wręczył uczniom pamiątkowe srebrne tarcze szkolne. Wszystkie dzieci były bardzo skupione  i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym i uczniowskich biretach. Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie. Na zakończenie spotkania głos zabrała Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 11 w Chrzanowie Pani Małgorzata Lewińska, która gratulowała pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej oraz życzyła sukcesów w nauce. Następnie po wspólnym pamiątkowym zdjęciu dzieci udały się do klasy na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i ich wychowawcy.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i witamy w gronie uczniów naszej szkoły.

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE 14 PAŹDZIERNIKA

Z życia szkoły Komentarze (0) »

14 października jest dniem szczególnym, dniem w którym czcimy rocznicę powołania przez Sejm w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, mającej ujednolicić szkolnictwo w Rzeczpospolitej. „Trzeba nam ludzi zrobić Polakami, a Polaków obywatelami” – oświadczył w 1773 r. na sejmie poseł Feliks Oraczewski. Czas przyszedł najwyższy, Rzeczpospolita upadała. Potrzebni byli światli patrioci, którzy podjęliby dzieło reformy chorego państwa. Do tego zaś brakowało nowoczesnego szkolnictwa. W takich okolicznościach ustanowiono pierwsze na świecie ministerstwo oświaty.

To wspólne Święto dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty. Dlatego, jak co roku, uczniowie na uroczystej akademii zaprezentowali swoje artystyczne talenty recytatorskie, muzyczne i taneczne składając tym samym gorące podziękowania tym, którzy szerzą oświatę, troszczą się o wychowanie i rozwój młodego pokolenia stanowiącego przyszłość narodu.

Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych,

ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań.

Wśród ciepłych słów skierowanych pod adresem nauczycieli i innych pracowników szkoły znalazły się także słowa pochwały dla tych, których Pani Dyrektor nagrodziła w tym roku Nagrodą Dyrektora.

 Uczniowie usłyszeli natomiast od starszych kolegów dobrą radę, którą warto zapamiętać

 „Chcesz kimś być w życiu, to się ucz

Abyś nie zginął w tłumie

Nauka to potęgi klucz

W tym moc, co więcej umie

I zważ, nie popchną tego wstecz

Ani pochłoną fale,

Kto umie choćby jedną rzecz,

Lecz umie doskonale!!!”

W dniu Waszego Święta, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, z całego serca życzymy jak najwięcej sukcesów!!!

X Dyktando Szkół Podstawowych Gminy Chrzanów „ O długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej”.

sukcesy Komentarze (0) »

5 października 2016r. w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie odbyło się X  Dyktando Szkół Podstawowych Gminy Chrzanów „ O długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej”.

X rocznicową edycję konkursu poprzedziła prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów i nauczycieli SP10.

Tradycyjnie autorem jakże trudnego i pełnego językowych niespodzianek tekstu był Zastępca Burmistrza Chrzanowa ds. Społecznych -Tadeusz Kołacz, natomiast sponsorem nagród, a przede wszystkim nagrody głównej –długopisu,  Przewodniczący Rady Miejskiej- Krzysztof Zubik.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie:

Agata Lechowska  -kl.6

Michał Pękacki       -kl.6

Kinga Kawka         -kl.6

Nikodem Kawka    -kl.4

Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, a jeden z uczestników- Michał Pękacki     zasłużył na szczególne uznanie zajmując V miejsce w gminie.

WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się