Sierpień, 2016 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Serdeczne podziękowania…

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Światowych Dni Młodzieży i pobytu pielgrzymów w Szkole Podstawowej Nr 5 im.ks.Michała Potaczały w Chrzanowie, w szczególności: Ks.Mieszko Pabiś – Proboszczowi Parafii p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej w Chrzanowie, wszystkim Pracownikom administracji i obsługi zatrudnionym w szkole, Wolontariuszom i Rodzicom.

Księże Proboszczu!
W ostatnich dniach, w szczególności tych poprzedzających przyjazd pielgrzymów, nasze telefony były momentami rozgrzane do czerwoności – wiele ustaleń, domawiania wszelkich szczegółów, ogromne emocje od skrajnego niepokoju po wielką radość, a także chwile wzruszeń, gdy za całość przygotowań mogliśmy od naszych gości usłyszeć wiele ciepłych słów. Dzisiaj możemy mieć satysfakcję i radość w sercu z dobrze wykonanego zadania 🙂 Dziękuję!

Kochani Pracownicy szkoły!
To dzięki Wam szkoła była tak pięknie przygotowana na przyjazd pielgrzymów 🙂
To Wy dbaliście o czystość, bezpieczeństwo i porządek, czasami wcielając się również w rolę opiekuna, przewodnika, dekoratora, hydraulika, kucharza, stróża, fotoreportera itd…
Działacie jak najlepszy szwajcarski zegarek – nienagannie!
Mogę zawsze liczyć na Was w każdej chwili i wiem, że całym zespołem jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, nawet tak odpowiedzialnemu jak organizacja pobytu zagranicznych gości – za to Wam bardzo dziękuję!
Dziękuję Wam wszystkim jednakowo, bez wyróżniania kogokolwiek, bo każdy z Was był jednakowo mocno zaangażowany i wykonywał w tych dniach wiele zadań wykraczających poza określony umową zakres czynności:
Pani Anna Przepiórka – sekretarz szkoły
Pani Mariola Kuchciak – woźna szkolna
Pani Edyta Urbańczyk – pani sprzątająca
Pani Zofia Zywar – pani sprzątająca
Pan Aleksander Mrozik – robotnik gospodarczy
Pan Lech Pieniakowski – robotnik gospodarczy

Wasze serce, zaangażowanie i wiara w ludzi to wielki i drogocenny dar.

Drodzy Wolontariusze!
Jesteście wyjątkowymi ludźmi…
Jestem pod nieustannym wrażeniem Waszego poświęcenia, chęci niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy oraz radości, jaką czerpaliście z tego niezwykłego wydarzenia, którym był pobyt w szkole pielgrzymów – młodzieży i księży z Portugalii i Włoch.
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu” – słowa naszego wielkiego rodaka, św.Jana Pawła II, określają życiową postawę niektórych osób.
Wy – drodzy Wolontariusze, poświęcając swój wolny czas, daliście cząstkę samego siebie, a to jest największy dar, którego nie można kupić w sklepie lub zamówić przez Internet. Współczesny świat otacza wszechobecna komercja. Wy natomiast potrafiliście bezinteresownie i z ogromnym zaangażowaniem pracować przez ostatnie dwa tygodnie niemal 24h na dobę. To w dużej mierze dzięki Wam nasi goście czuli się w szkole tak dobrze. Wasza empatia, wrażliwość i dobroć budzą mój wielki szacunek. Jesteście wzorem do naśladowania dla całej społeczności.
Drodzy Wolontariusze, życzę Wam jak najwięcej zdrowia i szczęścia. Niech Wasze dalsze działania dostarczają Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomogliście, niech motywuje Was do dalszego działania.
Dziękuję, w szczególności następującym osobom:
Justyna Pawletta z córkami Elżbietą i Anielą
Joanna i Alberto Salgueiro
Magdalena Machała
Gabriela Machała
Patryk Pustelnik
Magdalena Kawka z dziećmi – Kingą i Nikodemem
Angelika Adamczyk
Beata Adamczyk
Urszula Tomczak
Magdalena Grela
Izabela i Michał Ciołczyk z córkami Joanną i Hanną
Barbara Miklas z synem Jarosławem
Maciej Zieliński
Andrzej Frączek
Katarzyna Baryłowicz

Szanowni Rodzice oraz mieszkańcy Rospontowej!
Wasze wspaniałe, pyszne wypieki były „wisienką na torcie”, jaki przygotowały wyżej wymienione osoby 🙂 Dzięki słodkim smakołykom nasi goście mieli codziennie prawdziwie domowy klimat w murach szkoły 🙂 To było niezwykle miłe z Waszej strony!
Dziękuję w szczególności następującym osobom:
Pani Agnieszka Kaleta
Pani Patrycja Kraus
Pani Agnieszka Białogrzywy
Pani Izabela Ciołczyk
Pani Alicja Latko
Pan Jan Małecki
Pani Jadwiga Zajega
Pani Barbara Szyndler
Pani Zofia Trębacz
Pani Maria Baran
Pani Rechul

Dziękuję wszystkim wymienionym za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy gest życzliwości i uśmiech podarowany naszym gościom.
Wspólnie stworzyliśmy naszym gościom atmosferę domową w myśl naszego motto szkolnego „Moja szkoła – mój drugi dom”.
Niech każdy dobry uczynek i podarowane dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy.
Dyrektor Szkoły
Monika Doległo

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

Jeszcze raz dziękujemy – obrigado!

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Niedziela 31 lipca 2016r. – ostania kolacja młodzieży i księży z Portugalii w naszej szkole.
Wolontariuszki całe popołudnie spędziły na przygotowywaniu posiłków dla pielgrzymów oraz prowiantu na drogę.
W nocy o godz. 3.00 ostatnia wymiana adresów, telefonów, autografów i z żalem pożegnaliśmy naszych wspaniałych gości…
Smutno, że to już koniec Ich pobytu – to były naprawdę niezapomniane chwile, wielkie emocje i moc radości dla wszystkich pracowników administracji i obsługi szkoły oraz wolontariuszy. Mamy zaproszenie do Portugalii i tym samym nadzieję, że uda nam się znów spotkać 🙂
Jeszcze raz dziękujemy – obrigado!

Pielgrzymi z Włoch

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Pielgrzymi z Włoch – mało Ich widzimy, bo większość czasu spędzają w Krakowie, ale cieszymy się, że możemy gościć także tę 22 – osobową grupę.
Planowany wyjazd grupy we wtorek 02 sierpnia 2016r.

t t1


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się