Luty, 2016 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Abecadło”

Gratulujemy 🙂

mateg

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Plastuś”

Gratulujemy 🙂

mar

Otwarty Powiatowy Turniej Tańca…

Gratulacje dla Zuzanny Bąk, Kingi Kawki oraz Nikodema Kawki 🙂

turniej

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

W pierwszym tygodniu lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie bawili się w dwóch grupach wiekowych kl. I – III i kl. IV – VI. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by piękny i kolorowy wystrój sali zachęcał do karnawałowych szaleństw. Bal poprowadził profesjonalny Wodzirej, który przez cały czas zagrzewał uczniów do wspólnej zabawy. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Zabawę urozmaiciły konkursy, które jak zwykle cieszyły się ogromną popularnością.  Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu. Skoczna muzyka zachęcała do tańca nawet tych najbardziej wstydliwych uczniów. Atmosfera pod sceną muzyczną była fantastyczna. Dzieci chętnie śpiewały muzyczne hity. Impreza była okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa dała wiele radości wszystkim uczestnikom. Uczniowie wrócili do domu bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

VII Gminne Spotkania Literacko-Artystyczne

11 lutego 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie   VII Gminnych Spotkań Literacko- Artystycznych pod hasłem „Podróże na pędzlu i piórze”. W tym roku uczestnicy zmagali się z powieścią Juliusza Verne pt. „W 80 dni dookoła świata”. W ramach Spotkań odbyły się następujące konkursy: test wiedzy ze znajomości powieści, projekt pocztówki w programie Paint z wybranego kraju odwiedzanego przez bohaterów książki, konkurs literacki na reportaż z miejsca podróży Fileasa Fogga  i Passpartout oraz konkurs plastyczny polegający na wykonaniu projektu pierwszej strony czasopisma „Podróżnik”.

Konkurs informatyczny:

I miejsce Michał Kotrys kl.VI