Styczeń, 2016 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Obiady w szkole

Aktualności Komentarze (0) »

Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 lutego 2016r. zmienia się forma obsługi związanej   z dożywianiem w szkole.
Po wygranym przetargu zorganizowanym przez OPS w Chrzanowie, obiady w szkole sprzedawane będą przez nowego usługodawcę w formie cateringowej.
Jak zapewnia Pan Jacek Nowak, który przejął obsługę dożywiania, usługa cateringowa, związana z dowozem gorących posiłków do szkoły, odbywa się poprzez sieć samochodów do tego przystosowanych, z wykorzystaniem właściwych urządzeń do transportu pożywienia.
Mamy deklarację od Pana Nowaka, iż cały proces odbywa się w oparciu o przepisy wymagane zarówno przez Sanepid, jak i inne instytucje nadzorujące system dowozu wyżywienia – środki transportu posiadają odpowiednie homologacje, jak i odbiory techniczne. Są one na bieżąco monitorowane i podlegają systematycznym przeglądom, zgodnie z wymogami HAACAP.
Usługodawca zapewnia, że stara się utrzymać jak najwyższe standardy, zarówno co do jakości dowożonego jedzenia, jak i form jego serwowania.
Wszystkie posiłki dowożone są w pojemnikach termoizolacyjnych zdatnych do późniejszej obróbki termicznej lub w termosach.
Pan Nowak gwarantuje, że wyroby cechują się świeżością, wybornym smakiem, odpowiednią kalorycznością oraz dostosowaniem do potrzeb wynikających z diety poszczególnego klienta.

CENA OBIADU (1 i 2 danie)

od 01 lutego 2016r.

wynosi 6,5 zł.

Istnieje możliwość realizacji zamówień jednodniowych, wielodniowych lub miesięcznych wg potrzeb klientów. Menu będzie podawane w szkole (jadalnia)              z odpowiednim wyprzedzeniem.

Osoby zainteresowane zakupem obiadów proszone są o zgłoszenie tego faktu           w sekretariacie szkoły od dn.01.02.2016r.

Więcej informacji oraz przykładowe menu można znaleźć na stronie:

kucharz

XIV Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.

SERDECZNIE GRATULUJEMY 🙂

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, które spędzamy w gronie najbliższych. To wyjątkowy czas w roku, na który czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. Dzień 22 grudnia był w naszej szkole bardzo uroczysty. Tego dnia w każdej klasie odbyły się spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami. Korytarze szkolne i sale lekcyjne wyglądały bardzo świątecznie. W holu szkoły pachniała i mieniła się światełkami piękna i ogromna choinka. W salach lekcyjnych stoły nakryte były obrusami, a na stołach stały potrawy wigilijne. W tle było słychać kolędy. Poczęstunek klasowy poprzedzony był życzeniami  i dzieleniem się opłatkiem. W szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń. Po uroczystych spotkaniach wigilijnych w klasach, uczniowie wraz z nauczycielami, pozostałymi pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi udali się do sali gimnastycznej. Tam uczniowie z klas IV – VI przedstawili zebranym Jasełka. Widzowie mogli podziwiać scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, Marii, Józefa, pasterzy i mędrców. Uczestniczyć w walce dobra ze złem, czyli aniołów z diabłem. Aktorzy z wielkim kunsztem odtwarzali swoje role. Pojawiły się kolędy, pastorałki i gra na trąbce. Było pięknie i nastrojowo. Gromkie brawa publiczności świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.  Nastrojowe kolędy,  pastorałki, gra na instrumencie, ciekawe dialogi aktorów, serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w świąteczno – noworoczny nastrój.