Grudzień, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

W środę 2 grudnia w naszej szkole odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. W świątecznej atmosferze dzieci odkrywały swoje talenty plastyczne. Z wielkim zaangażowaniem zdobiły styropianowe bombki i tworzyły bibułkowe choinki. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Na zakończenie spotkania z dumą prezentowali swoje dzieła.

Mikołąjki

W tak radosnym dniu nie zabrakło również prezentów od Rady Rodziców.
W tym roku Rada Rodziców ufundowała zabawki do świetlicy szkolnej :).                 W pomocników św.Mikołaja wcieliły się:
Pani Monika Siemek (Przewodnicząca RR, przedstawiciel rodziców kl.VI),
Pani Marta Dahm – przedstawiciel rodziców kl.I,
Pani Małgorzata Zoń – przedstawiciel rodziców kl.II,
Pani Ewelina Śnieżek – przedstawiciel rodziców kl.III.

Panie w mikołajkowych strojach zapakowały wszystkie prezenty i udały się do świetlicy, gdzie na niespodziankę czekały dzieci.
Wśród podarunków znalazły się 2 samochody, gra stolikowa, domek dla lalek, mebelki do wyposażenia domku oraz mała lalka z gadżetami.
Po otrzymaniu mikołajkowych upominków wszystkie dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do ich rozpakowania i zabawy.
Było dużo radości i śmiechu. Szczęśliwe buzie najmłodszych uczniów potwierdziły, że warto czekać na ten szczególny dzień w roku 🙂
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wpłaty na konto Rady Rodziców i zakup tak pięknych zabawek, które uatrakcyjnią dzieciom popołudniowe zajęcia świetlicowe 🙂
Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie i zorganizowanie tak sympatycznej niespodzianki

Odwiedziny, Prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego

Chociaż za oknami brak śniegu, w szkole dopisuje już nastrój świąteczny i szczególny klimat 🙂.
W piątek gościliśmy w szkole Prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Gmin Powiatu Chrzanowskiego – p.Stanisława Duszę, który przybył wraz z członkami Stowarzyszenia, aby wręczyć paczki mikołajkowe dla potrzebujących dzieci.
Pan Stanisław z radością oświadczył, że nie mógł w takim dniu zapomnieć o „swojej” szkole – wszak był tutaj Dyrektorem przez 10 lat 🙂
Paczki ze słodkościami sprawiły dzieciom wiele radości 🙂
Dziękujemy!

VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Kolejny wspaniały sukces 🙂
Uczennica klasy VI – Kamila Siemek zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Starosty Powiatu Chrzanowskiego”.
Wielkie gratulacje!!!

konk ort