Czerwiec, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

BEZPIECZNIE I ZDROWO TO ZNACZY JAK?

Tegoroczny Dzień Dziecka był realizowany pod hasłem „Z PROFILAKTYKĄ NA TY”. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach  bezpieczeństwa oraz konkursach profilaktycznych. Rozegrany został VIII  Turniej Gier i Zabaw Ruchowych wśród uczniów kl.1-3 natomiast starsza grupa wiekowa uczestniczyła w konkurencjach sportowych. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy integracyjne z Klanzą.

„ZIEMIA CHRZANOWSKA BAŚNIĄ (NA)MALOWANA”

d

„CZYSTA MAŁOPOLSKA”-wręczenie nagród

18 czerwca w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca II edycję projektu edukacyjnego „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Przypomnijmy – nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie na poster ukazujący działania ekologiczne podjęte w szkole w roku szkolnym 2014/2015. Podczas konferencji wysłuchaliśmy m.in. interesującego wystąpienia pana dr Tomasza Pasierbka – przedstawiciela Babiogórskiego Parku Narodowego, który zaprezentował dobre praktyki w zakresie działalności ekologicznej. Po wykładzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom wojewódzkich konkursów, a nasi uczniowie otrzymali dodatkowo nagrody książkowe oraz kosz pełen słodkości 🙂

Warszawa SP 5 13-15.05.2015

To dopiero była wycieczka!!!!

Pełno radości, atrakcji, niezapomnianych chwil i wspomnień.

Zobaczyliśmy niemal wszystko, co warto zwiedzić w stolicy, m.in..

–          Zamek Królewski

–          Starówka,

–          Plac Piłsudskiego,.

–          Pałac Kultury i Nauki z pięknym widokiem na panoramę

–          Centrum Nauki Kopernik ( połączyliśmy zabawę z nauką )

–          Stadion Narodowy

–          Łazienki Królewskie wraz z Belwederem i pomnikiem Fryderyka Szopena

–          pomnik Józefa Piłsudskiego

–          pałac królewski w Wilanowie

Jedną z ciekawszych atrakcji był niepowtarzalny pobyt  w Polskim Radiu, które mogliśmy poznać od „ kuchni”.

Nasi uczniowie są żywym dowodem na to, że podróże naprawdę kształcą.

Takich wycieczek nam potrzeba!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LOGOPEDYCZNY „ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”

Dnia 22 maja 2015r w Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie przeprowadzono  konkurs logopedyczny.

W konkursie wzięli udział  uczniowie klas IV-VI. Wszyscy byli znakomicie przygotowani i wspaniale recytowali wiersze, a sukces największy osiągnęła uczennica klasy 4 Jagoda Mąsior uzyskując wyróżnienie.

Gratulacje należą się również Hani Kuli i Zuzi Bąk za godne reprezentowanie naszej szkoły!je