Maj, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Warsztaty laboratoryjne

20 maja nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Pracowni Toksykologicznej oraz Zoologicznej Instytutu Biologii UP w Krakowie. To już nasza druga wizyta w Instytucie – w marcu postanowiliśmy zbadać stan otaczającego nas środowiska przyrodniczego – uczennice klasy V zmierzyły zawartość wybranych metali ciężkich            w próbkach gleby z terenów przyszkolnych i wody z rzeki Chechło. W maju odbyły się zajęcia z zakresu biologii i chemii, m.in. „Życie w kropli wody” oraz „Izolacja DNA”, które pozwoliły uczniom zapoznać się z pracą prawdziwego laboratorium. Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć ludzkiego fantoma „Stefana”, wiele zwierząt i narządów utrwalonych        w formalinie oraz zmierzyć zawartość rtęci w swoich włosach. Wykonując ciekawe doświadczenia, przygotowując własnoręcznie preparaty mikroskopowe, pod okiem bardzo miłych pań prowadzących zajęcia, uczniowie chociaż przez chwilę mogli poczuć się prawdziwymi przyrodnikami. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Rodzinna zabawa z Klanzą

Rodzinne Zabawy z Klanzą- Plac Tysiąclecia.
Naszą Szkołę reprezentowała klasa III – dziękujemy 🙂

Dzień Europy

W związku z Dniem Europy( 9 maja), również i my przyłączyliśmy się do obchodów tego święta pod hasłem „Podróże po Europie”. Każda klasa po wylosowaniu jednego państwa będącego członkiem UE miała za zadanie przygotować dowolną prezentację w swojej sali. Na gazetkach klasowych pojawiły się piękne plakaty, słynni piłkarze, flagi, itp. Nie zabrakło również tańców narodowych, symboli, a nawet dań kuchni europejskiej:)) Każdy miał okazję chociaż przez chwilę poczuć się jak mieszkaniec Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski. Wszystkie klasy przygotowały piękne prezentacje. Gratulujemy pomysłów i zapraszamy za rok:)

Postać historyczna…

Szkolny Konkurs – przebranie się i prezentowanie wybranej postaci historycznej

APEL WIELKANOCNY

Dnia 31 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel dotyczący tradycji wielkanocnych. Pani Dyrektor Monika Doległo powitała  zebranych gości.

Uroczystość uświetnili swą obecnością:

Burmistrza Miasta Chrzanowa  – Pan Marek Niechwiej

Zastępca Burmistrza ds. społecznych – Pani Beata Wątor

Prezes ZNP – Pani Małgorzata Jarczyk

Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 11 w Chrzanowie – Pani Małgorzata Lewińska

Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Monika Siemek, emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice.

Dzieci w krótkim przedstawieniu przedstawiły wszystkim piękne polskie zwyczaje          i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Ich występ był wzbogacony wierszami  i piosenkami. Uczniowie uświadomili zebranym, że tradycje  to wspaniały skarb jaki odziedziczyliśmy po naszych przodkach i dlatego powinniśmy je kultywować jako nasze bogactwo narodowe. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor oraz goście składając wszystkim obecnym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.