Kwiecień, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WIELKANOCNE WARSZTATY

12 marca w naszej szkole kolejny raz odbyły się  warsztaty artystyczne. Tym razem tematem przewodnim  była Wielkanoc. W czasie warsztatów uczestnicy pod okiem               p. M. Jakubiak i p. A. Dąbek wykonywali bibułkowe kurczątko i książkowe jajko. Spotkanie było doskonałą okazją do chwili relaksu po ciężkim dniu oraz spędzenia czasu w miły           i nietypowy sposób.

Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

W miesiącu marcu uczniowie kl. 1-3 uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych na terenie MBP w Chrzanowie. Wykorzystując postać sympatycznego żółwia Franklina odbyli wirtualną wycieczkę po wszystkich zakątkach Miejskiej Biblioteki. Dzieci dowiedziały  się  w jaki sposób zostać czytelnikiem, zwiedziły  bibliotekę, poznały krótką historię książki. Ponadto uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych „ W świecie zmysłów”.

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej stała się już tradycją. Organizuje się ją, kiedy pierwszaki znają już cały alfabet i potrafią czytać.   Tegoroczni pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej dnia 2 marca 2015 r.

MY UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY

ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ

PRZYRZEKAMY!

Wiosna

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny… wagary? U nas spędzamy ten dzień inaczej! Aby go spędzić przyjemnie w szkole, a nie poza jej murami, warto czymś uczniów zachęcić. Taką alternatywą dla wagarów może być wspólna impreza szkolna, którą corocznie organizujemy w tym dniu 🙂 Ważne jest, aby była ona atrakcyjna, humorystyczna, zabawna, angażująca uczniów. W tym celu kl.II i IV przygotowały wspaniałe przedstawienie.
Już od rana dzieci w całej szkole wprowadzały wszystkich w wiosenny nastrój przewijając się w kolorowych strojach. Przyszła też wiosna w zielonej sukience,          z kwiatami we włosach, a dzieci jej radośnie zaśpiewały i zatańczyły wokoło.
Dzień niezwykle barwny, wesoły i rozśpiewany – wiosna z pewnością zagości z nami na dobre 🙂