Marzec, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

„PLASTUŚ”

Gratulacje dla uczennicy kl.II – Gabrysi Sragi, która została finalistką ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Plastuś”

ORZEŁ !

OBCHODY 100.ROCZNICY URODZIN GEN.BRYG.PIL.STANISŁAWA SKALSKIEGO

Nasza Szkoła wzięła udział w konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 21 im. Jana Pawała II w Nowym Saczu w związku z 10 rocznicą śmierci oraz 100 rocznicą urodzin gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Małopolsce.
Jesteśmy niezwykle dumni z uczennic, które reprezentowały SP5 i zdobyły bardzo wysokie lokaty:
– finalistka Gabriela Kula z kl.VI – praca plastyczna na t. „Generał brygady pil.Stanisław Skalski, bohater polskich skrzydeł – oczami dziecka” ,

– laureatka znajdująca się w pierwszej trójce najlepszych – Jagoda Mąsior z kl.IV – projekt samolotu „Samoloty generała brygady pil.Stanisława Skalskiego”.
Należy dodać, że w konkursie brało udział aż 160 modeli samolotów z woj. małopolskiego, zatem tym bardziej cieszy nagroda 🙂
Gratulujemy!!!

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Dnia 12 lutego nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty Szkoły. Spotkanie przygotowano przede wszystkim z myślą o dzieciach, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę  w klasie pierwszej oraz o ich rodzicach. Licznie przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Monika Doległo. Przybyli na spotkanie goście mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”, nieodbiegające od poziomu artystycznego profesjonalnych aktorów teatralnych w wykonaniu uczniów klasy trzeciej. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła występ młodych artystów.

Po części artystycznej Dyrektor Szkoły zaprosiła rodziców na spotkanie z przyszłym wychowawcą klasy pierwszej. W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach plastyczno-technicznych pod czujnym okiem nauczycielek klasy I i II. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał samodzielnie wykonaną pracę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci  w naszych szkolnych progach.

Do zobaczenia we wrześniu.

„Ołówek dla Afryki”

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji: „ołówek dla Afryki”. Chcieliśmy pomóc dzieciom z krajów misyjnych w realizacji marzeń i w poznawaniu świata.

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych.                W radosnej atmosferze i przy dźwiękach dobrej muzyki do tańca rwały się wszystkie nogi, te duże i te małe. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by piękny i kolorowy wystrój sali  zachęcał do karnawałowych szaleństw. Tym razem pieczę nad całością imprezy trzymał wesoły i zabawny Pan Wodzirej, któremu nie brakowało pomysłów, werwy                i umiejętności. Wśród dziewcząt i wśród chłopców trudno było znaleźć jakąś smutną twarz. Wszyscy radośni i zmęczeni zakończyli zabawę. Gdyby nie fakt, że olbrzymimi krokami nadciągały już ferie zimowe, chętnych do dalszej zabawy oj, nie brakowałoby.

Po tak udanej zabawie i wytrwałej nauce należy się każdemu uczniowi zasłużony odpoczynek!!!