Luty, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Z KOLĘDĄ W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO- LECZNICZYM

Gościnny występ uczniów i członków koła PCK miał miejsce w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym

w Chrzanowie. Dzieci zaprezentowały  przedstawienie Zaginęło Dzieciątko i wspólnie z pensjonariuszkami kolędowały .

Dokładamy starań aby Panie nie odczuwały samotności i godnie przeżywały wszystkie chwile

życia. Pamiętamy o Wszystkich a szczególnie tych Samotnych!

POWIATOWY BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wspólnie z Chrzanowskim Stowarzyszeniem Folklorystycznym byli organizatorami konkursu plastycznego na maski karnawałowe i obrzędowe, rekwizyty kolędnicze oraz „pajączki” – tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą ludową i utrwalanie ponadczasowych tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 20 grudnia na Chrzanowskim Rynku w czasie Wigilii przy szopce.

Laureatką konkursu w kategorii „Pająki jako tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe” została uczennica naszej szkoły Nina Maślanka z kl. III.

KONKURS PLASTYCZNY „DZIECI I MŁODZIEŻ KONTRA NAŁOGI” – EDYCJA II

W dzisiejszych czasach problem sięgania przez dzieci i młodzież po substancje psychoaktywne ( alkohol, narkotyki i inne używki )  staje się niestety coraz powszechniejszy. Choć wszyscy generalnie wiemy – młode osoby również, że substancje te czynią wiele szkód w życiu człowieka zwłaszcza młodego to problemem jest jak dotrzeć do młodych

z przesłaniem idei zdrowego, trzeźwego a tym samym szczęśliwszego życia.  Być może młodzież sama ma lepsze sposoby do wskazywania tych dróg. Aby się o tym przekonać i dać możliwość wypowiedzi młodym i najmłodszym Gmina Chrzanów – Gminna  Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chrzanowie zorganizowała  po raz kolejny konkurs plastyczny pod tytułem „Dzieci i młodzież kontra nałogi”.
W konkursie wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie  szkół podstawowych gimnazjów z terenu Gminy Chrzanów.

W kategorii klas I –III – I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Filip Lechowski z kl. II.

Nagrodą specjalną dla zwycięzców było opublikowanie kartki z kalendarza na 2015r zawierającego zdjęcia z uczniowskich prac.

Nasz uczeń uhonorowany został wysoką pozycją i publikacją swojej pracy w dwóch miejscach na karcie tytułowej i lipcowej kalendarza.

Gratulujemy !!!!

KOLEJNE POPOŁUDNIOWE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Z myślą o uczniach klas IV-VI w grudniu zostały zorganizowane warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Z kolorowych bibułek, koralików, cekinów, sznurków, foremek na babeczki dzieci tworzyły choinki. Były to prace przestrzenne wymagające od młodych twórców dużej sprawności manualnej.

Na zakończenie spotkania dzieci stwierdziły, że taka forma spędzania wolnego czasu sprawia wiele radości i satysfakcji.

Zrobić COŚ z niczego

Często wydajemy pieniądze na rzeczy, które moglibyśmy zrobić sami, a wyrzucamy te, które wydają nam się zbędne. W ramach edukacji ekologicznej nasi uczniowie jak zwykle znaleźli dużo kreatywnych pomysłów, na to jak wykorzystać stare lub niepotrzebne rzeczy i zrobić z nich … na przykład szykowną biżuterię. Wykorzystali różnorodne materiały – między innymi filc, koraliki, agrafki, sznurówki a nawet skarpetki 🙂 Wszystkie prace godne podziwu! Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!

I miejsce: Ewa Krakowska (klasa V) i Martyna Gawin (klasa V)

II miejsce: Dominika Swancyber (klasa IV) i Kamila Siemek (klasa V)

III miejsce: Anna Kucia (klasa V)