Styczeń, 2015 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Podsumowanie Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.

Podsumowanie Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.
Gabrysia Kula z kl.VI zdobyła w tym konkursie I miejsce w kategorii kl,IV – VI. Dzisiejszy koncert laureatów odbył się w sali teatralnej MOKSiR. Gabrysia, pomimo przeziębienia i kłopotów wokalnych w tym dniu, pięknie zaśpiewała swoja zwycięską piosenkę otrzymując wielkie brawa publiczności.
Organizator konkursu – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chrzanowie i Zespół Szkół Nr 1 w Chrzanowie.
Nagrody wręczała Pani Dyrektor SP1 – Małgorzata Dziuba, Dyrektor ZS1 – Pan Marian Sadzikowski oraz v-ce Burmistrz Chrzanowa – Pani Beata Wątor.
Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZYRODNICZY PINGWIN 2014

W Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „PINGWIN 2014” dwie uczennice naszej szkoły otrzymały Dyplom Wyróżnienia – Hanna Kula z klasy IV oraz Martyna Gawin z klasy V zajęły 7 miejsce w Polsce! Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Najnowszy sukces!

W piątek 16 stycznia 2015r. Martyna Gawin z kl.V zdobyła 1 miejsce w Jubileuszowym X Konkursie Piosenki Świątecznej w języku obcym o Puchar Rudolfa. W konkursie zaprezentowało się ponad 40 uczestników szkół podstawowych naszego powiatu.
Rudolf należał w tym roku do Naszej Martynki 🙂
Gratulujemy – to wielkie osiągnięcie!!!

JEM ZDROWO!

Przez cały tydzień uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w różnorodnych formach zajęć edukacyjnych, mających na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. W pierwszej kolejności wspólnie analizowaliśmy etykiety z różnych produktów spożywczych pod względem ich wartości odżywczych, następnie doświadczalnie wykrywaliśmy podstawowe składniki pokarmowe – cukry i tłuszcze. Efektem tych działań były samodzielnie skomponowane, zdrowe i smaczne posiłki.

Wspaniały Gość

W ostatnich dniach gościliśmy w Szkole niezwykłą postać – członka rodziny ks.Michała Potaczały – siostrę Ignis Flis ze Zgromadzenia Sióstr Św.Józefa) oraz inicjatora spotkania – p.Michała Dąbrowskiego.
Panie Michale!
Dziękuję za zainicjowanie tego przesympatycznego spotkania oraz za upominki związane z Patronem, które ofiarował Pan dla Szkoły.
Dyrektor SP5
Monika Doległo