Listopad, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Oczyszczalnia ścieków

19 listopada uczniowie klasy V odbyli wycieczkę ekologiczną, podczas której zapoznali się z funkcjonowaniem Oczyszczalni Ścieków w Chrzanowie. Uczniowie zostali zapoznani z etapami oczyszczania nieczystości oraz pracą poszczególnych urządzeń. Poznali poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Byli też świadkami przebiegu procesu fermentacji metanowej, w następstwie której powstaje biogaz, który w okresie zimowym  spalany jest w kotłowni, a produkowana energia elektryczna wykorzystywana jest do zasilania urządzeń oczyszczalni ścieków. Na koniec dzieci miały okazję zwiedzić wnętrza oczyszczalni i poznać komputerowy system sterowania oczyszczalnią. Dzięki tej wycieczce uczniowie uzmysłowili sobie, jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i jakich odpadów nie należy wrzucać do kanalizacji.

VIII Gminny Festiwal Pieśni Legionowej

10 listopada w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie odbył się VIII Festiwal Pieśni Legionowej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Martyna Gawin, która zaśpiewała pieśń „Hej, hej ułani” i wywalczyła II miejsce.

Gabriela Kula została Finalistką przeglądu pieśni legionowej dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2014/2015, realizowanego w ramach Programu „Na drodze do Polski Niepodległej” .

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs „Jesień w sztuce”

7 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Psarach odbył się Koncert „Jesień w sztuce”, podczas którego nastąpiło podsumowanie konkursów o tematyce jesiennej oraz wręczenie nagród laureatom.

W konkursie plastycznym pod hasłem „Wariacje na temat jesiennego liścia” w kategorii

klas IV – VI

II miejsce zajęła Jagoda Mąsior z kl. IV.

W konkursie literackim „Jesień w sztuce” w kategorii klas I – III

I miejsce zajęła Nina Maślanka z kl. III, wiersz „Jesienna dama”

W kategorii klas IV – VI wyróżnienia zdobyły:

Gabriela Kula kl. VI, wiersz „Przepis na jesień”,

Kamila Siemek kl. V, wiersz „Jesień”

Gratulujemy!!

Tradycyjne Kwiaty Bibułkowe

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Chrzanowskie Stowarzyszenie Folklorystyczne to organizatorzy Gminnego Konkursu „Tradycyjne Kwiaty Bibułkowe”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV:

Hanna Kula, która zdobyła wyróżnienie,

Dominika Szwancyber, Anastazja Słapa, Oliwia Baran,

z klasy VI – Gabriela Kula.

Od 6 listopada do 31 grudnia 2014r. w MOKSiR – Galeria „Na Styku” zorganizowała wystawę, na której można obejrzeć wszystkie prace uczestników konkursu.

Wszystkich Świętych

1.11.2014 r. Tak uczniowie naszej szkoły świętowali Uroczystość Wszystkich Świętych:
1. pamiętamy o naszym Patronie – pełniąc wartę przy grobie Ks. Michała
2. W szkole pojawili się święci: mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich więcej.