Wrzesień, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Już zadzwonił pierwszy dzwonek…

Tradycyjnie dnia 1 września został zainaugurowany nowy rok szkolny. Uroczystą akademię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy 6 Gabriela Kula. Pani mgr Monika Doległo -Dyrektor Szkoły powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do  najważniejszych w tym dniu– do pierwszoklasistów. 25 nowych uczniów po raz pierwszy przekroczyło próg naszej szkoły, są wśród nich zarówno siedmiolatki, jak i sześciolatki.  Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby nadchodzący rok szkolny był pełną sukcesów, fascynującą podróżą w krainę wiedzy, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie.

1 września to dzień nie tylko pełen radości, ale i pełen zadumy. To dzień, który zajmuje miejsce szczególne w sercu każdego Polaka. To dzień wybuchu II wojny światowej. W tym roku mija 75 lat od tego wydarzenia. Wszyscy wspólnie minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli w obronie ojczyzny.

Następnie uczniowie rozeszli się do sal na swoją pierwszą lekcję z wychowawcą:

klasa 1 z p. mgr Ewą Chrząścik,

klasa 2 z p. mgr Agatą Kukiełką,