Lipiec, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

ŻEGNAJ SZKOŁO!!!

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w życiu każdego ucznia.

Uroczysta akademia to doskonały czas, by podsumować wyniki całorocznej pracy. Różnie spisali  się w tym roku nasi uczniowie-jedni lepiej, inni gorzej, ale są wśród nich tacy, których wyróżnić trzeba w sposób szczególny!

Poznajmy tych, którzy w tym roku osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Klasa I

Gabriela Kula

Oliwia Tadeusz

Tomasz Nykiel

Uczniowie uzyskali wyróżnienia i otrzymali gromkie brawa za tak wysokie wyniki

w nauce. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom!

Ogłoszono również wyniki konkursu historycznego „Oblicza II wojny światowej”

I miejsce-Kacper Lebiedzki, Oliwia Musiał

II miejsce-Julia Jońca

III miejsce –Gabriela Kula

Ponadto Czytelnikiem Roku została Dominika Szwancyber z klasy 3.

Nadszedł dzień pożegnania 6 klasy. Minęło sześć lat, odkąd wstąpili w mury tej szkoły. Sześć lat, podczas których stawali się dojrzalsi, starsi. To pora rozstania                       z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami dzieciństwa, które pozostaną na zawsze w tych murach.

Najgorętsze gratulacje otrzymała Julia Jońca, która uzyskała tytuł Absolwenta Szkoły. Zawdzięcza swój sukces niezwykłej inteligencji i nienagannym manierom. To wzór ucznia i młodego człowieka. Bohaterkami tego dnia były również uczennice: Zuzanna Smolik i Weronika Sermak, które odebrały z rak Pani Dyrektor Złote Tarcze oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Życzymy tym wspaniałym uczennicom dalszych sukcesów w kolejnych etapach kształcenia. A ich wspaniałym rodzicom gratulujemy  pociech! Takie dzieci to prawdziwy powód do dumy.

Pożegnanie najstarszych uczniów, jak co roku, wiąże się z przekazaniem przez uczniów klasy 6  uczniom klasy 5 sztandaru Szkoły   Podstawowej  nr  5 im. Ks. Michała Potaczały. Piątoklasiści zobowiązali się godnie reprezentować  szkołę i troszczyć się     o jej dobre imię. Pożegnali swoich kolegów dobrym słowem i piosenką, a także tradycyjnym upominkiem na szczęście.

W dniu tak doniosłym serca szóstoklasistów przepełniła nie tylko radość z otrzymania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, ale także smutek z powodu rozstania       z tym, co stanowiło istotę ich życia w ciągu sześciu lat.

W naszej pamięci pozostały tylko te lepsze chwile!!! Będziemy za Wami tęsknić!

Dzień Sportu Szkolnego

Dnia 23 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Dzieci z klas I –III wzięły udział w Turnieju Gier            i Zabaw, a uczniowie z klas IV –VI uczestniczyli w Turnieju Dwójek Siatkarskich. Atrakcją dla dzieci był również Sprawnościowy Tor Przeszkód. W trakcie tej konkurencji dziewczęta i chłopcy mieli możliwość wykazania się swoją zwinnością i szybkością. Biorąc udział w rozgrywkach zawodnicy dawali z siebie wszystko, a nauczyciele czuwali nad przestrzeganiem  przez zawodników przepisów bezpieczeństwa oraz zasad fair play.

Podsumowaniem Dnia Sportu Szkolnego było wręczenie dla klas i uczniów dyplomów oraz słodkiego poczęstunku. To był bardzo udany dzień. Dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń, radości i uśmiechów.