Lipiec, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

ŻEGNAJ SZKOŁO!!!

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w życiu każdego ucznia.

Uroczysta akademia to doskonały czas, by podsumować wyniki całorocznej pracy. Różnie spisali  się w tym roku nasi uczniowie-jedni lepiej, inni gorzej, ale są wśród nich tacy, których wyróżnić trzeba w sposób szczególny!

Poznajmy tych, którzy w tym roku osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Klasa I

Filip Lechowski

Mateusz Gawin

Nikodem Kawka

Krzysztof Tarko

 

Klasa II

Adam Kawaler

Mikołaj Sermak

Emilia Kępińska

Nina Maślanka

Karolina Chlebda

 

Klasa III

Dominika Szwancyber

Agata Lechowska

Zuzanna Bąk

Michał Pękacki

Nikola Pikur

Jagoda Mąsior

Martyna Chmielowska

Oliwia Łagan

Kinga Kawka

Filip Zelek

Oliwia Baran

Hanna Kula

 

Klasa IV

Martyna Gawin

Kamila Siemek

Liwia Pędziwilk

Weronika Kucharska

Weronkia Grelak

Weronika Korościk

Michał Kotrys

 

Klasa V

Kacper Lebiedzki

Gabriela Kula

Oliwia Tadeusz

Tomasz Nykiel

 

Uczniowie uzyskali wyróżnienia i otrzymali gromkie brawa za tak wysokie wyniki

w nauce. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom!

Ogłoszono również wyniki konkursu historycznego „Oblicza II wojny światowej”

I miejsce-Kacper Lebiedzki, Oliwia Musiał

II miejsce-Julia Jońca

III miejsce –Gabriela Kula

 

Ponadto Czytelnikiem Roku została Dominika Szwancyber z klasy 3.

 

Nadszedł dzień pożegnania 6 klasy. Minęło sześć lat, odkąd wstąpili w mury tej szkoły. Sześć lat, podczas których stawali się dojrzalsi, starsi. To pora rozstania                       z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami dzieciństwa, które pozostaną na zawsze w tych murach.

Najgorętsze gratulacje otrzymała Julia Jońca, która uzyskała tytuł Absolwenta Szkoły. Zawdzięcza swój sukces niezwykłej inteligencji i nienagannym manierom. To wzór ucznia i młodego człowieka. Bohaterkami tego dnia były również uczennice: Zuzanna Smolik i Weronika Sermak, które odebrały z rak Pani Dyrektor Złote Tarcze oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Życzymy tym wspaniałym uczennicom dalszych sukcesów w kolejnych etapach kształcenia. A ich wspaniałym rodzicom gratulujemy  pociech! Takie dzieci to prawdziwy powód do dumy.

 

Pożegnanie najstarszych uczniów, jak co roku, wiąże się z przekazaniem przez uczniów klasy 6  uczniom klasy 5 sztandaru Szkoły   Podstawowej  nr  5 im. Ks. Michała Potaczały. Piątoklasiści zobowiązali się godnie reprezentować  szkołę i troszczyć się     o jej dobre imię. Pożegnali swoich kolegów dobrym słowem i piosenką, a także tradycyjnym upominkiem na szczęście.

 

W dniu tak doniosłym serca szóstoklasistów przepełniła nie tylko radość z otrzymania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, ale także smutek z powodu rozstania       z tym, co stanowiło istotę ich życia w ciągu sześciu lat.

W naszej pamięci pozostały tylko te lepsze chwile!!! Będziemy za Wami tęsknić!

 

Dzień Sportu Szkolnego

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dnia 23 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Dzieci z klas I –III wzięły udział w Turnieju Gier            i Zabaw, a uczniowie z klas IV –VI uczestniczyli w Turnieju Dwójek Siatkarskich. Atrakcją dla dzieci był również Sprawnościowy Tor Przeszkód. W trakcie tej konkurencji dziewczęta i chłopcy mieli możliwość wykazania się swoją zwinnością i szybkością. Biorąc udział w rozgrywkach zawodnicy dawali z siebie wszystko, a nauczyciele czuwali nad przestrzeganiem  przez zawodników przepisów bezpieczeństwa oraz zasad fair play.

Podsumowaniem Dnia Sportu Szkolnego było wręczenie dla klas i uczniów dyplomów oraz słodkiego poczęstunku. To był bardzo udany dzień. Dostarczył naszym uczniom wielu wrażeń, radości i uśmiechów.


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się