Czerwiec, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dzień Patrona Szkoły

W tym roku Dzień Patrona Szkoły obchodziliśmy w 2 etapach 29.05.2014 r. uroczyście,   z pocztem sztandarowym, przeszliśmy do kościoła Matki Bożej Ostrobramskiej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. i modliliśmy się o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Ks. Michała Potaczały.

Druga część uroczystości była związana z Dniem Dziecka i miała miejsce 3.06.2014r. podczas której nasi uczniowie zmagali się w turnieju związanym z osobą ks. Michała.

O godz. 9:45 każda klasa wytypowała swoich reprezentantów, aby przedstawić wybrane wiersze naszego Patrona. Inna drużyna musiała wykazać się znajomością życiorysu Ks. Michała Potaczało, albo rozpoznać  jego fotografię  wśród wielu innych.  Układaliśmy też puzzle. W tym zadaniu liczył się czas, spryt i współpraca. Do obchodów tego święta włączyły się też absolwentki naszej szkoły: Andżelika Adamczyk i Dominika Kaluga, które umiliły nam czas wspólną zabawą i tańcami integracyjnymi.

Na zakończenie, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za udział w tej uroczystości wręczyła dyplomy i słodkie nagrody przygotowane przez Radę Rodziców.

Uczniowie naszej szkoły mieli więc możliwość, z okazji swego święta, oddać także cześć swemu Patronowi, który bardzo kochał dzieci i młodzież, i to właśnie w nich widział przyszłość każdego narodu.

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników …

Aktualności Komentarze (0) »

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego uczniom szkół podstawowych.

Zobacz–> Harmonogram_wprowadzania_bezpłatnego_dostępu_do_podręczników__Szkoła_Podstawowa

XVII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

Dnia 31.05.2014 r. uczennica kl.4 Martyna Gawin reprezentowała naszą szkołę podczas  XVII Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach, biorąc udział w konkursie Piosenki religijnej zajmując w nim I miejsce!

Gratulujemy!

„Eko-Planeta”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”, organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie, przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ideą konkursu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i szerzenie wśród młodzieży wiedzy o przyrodzie Polski.

Trzech uczniów otrzymało dyplom wyróżnienia:

Liwia Pędziwilk, Michał Kotrys, Ewa Bachler;

natomiast dyplom uznania przyznano:

Kamili Siemek, Martynie Gawin oraz Szymonowi Cabała.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POWIATOWE WIOSENNE INSPIRACJE 2014

16 maja w Wiejskim Domu Kultury w Psarach odbyło się podsumowanie konkursów, wręczenie nagród laureatom, prezentacje muzyczne i wystawa prac malarskich. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nina Maślanka kl. II, Jagoda Mąsior kl. III, Zuzanna Smolik kl.VI.

W kategorii klas I – III

konkurs literacki – III miejsce zajęła Nina Maślanka

konkurs malarski – wyróżnienie otrzymała Jagoda Mąsior

W kategorii klas IV – VI

konkurs malarski – III miejsce zajęła Zuzanna Smolik

Uczennice do konkursu przygotowały: p. Ewa Chrząścik, p. Małgorzata Jakubiak.