Maj, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Sukcesów ciąg dalszy…

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się Gminne Święto Wiosny,          w ramach którego zorganizowano Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych gminy Chrzanów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas od I do VI. Cieszy bardzo fakt, iż wszyscy byli znakomicie przygotowani i wspaniale recytowali wiersze na balińskiej scenie. Wysoki poziom artystyczny uczestników zaowocował samymi sukcesami.

KLASY  I-III

Michał Pękacki – uczeń klasy III zajął II miejsce

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

Maria Reszczyńska– uczennica klasy I

Adam Kawaler-uczeń klasy II

KLASY  IV-VI

Natalia Gędłek -uczennica klasy VI  zajęła II miejsce.

Michał Kotrys -uczeń klasy IV zajął III miejsce.

WYRÓŻNIENIE otrzymała również Gabriela Kula– uczennica klasy V

GRATULUJEMY!!!!!!

I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych

W dniach 7 – 16 kwietnia w MOKSiR w Chrzanowie odbył się I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych o PUCHAR STAROSTY CHRZANOWSKIEGO. Organizatorem konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini. W przeglądzie form muzycznych udział wzięło 85 solistów.

Dnia 28 kwietnia miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom, wśród których była także uczennica naszej szkoły.

I miejsce zajęła Hanna Kula z kl. III przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubiak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendiada Wczesnoszkolna

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada Wczesnoszkolna” zorganizowanym przez firmę „Orzeł”.

W konkursie czytelniczym „I ty bądź czytelny”

I miejsce zajęła Jagoda Mąsior uczennica kl. III przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Chrząścik.

W konkursie ortograficznym „Ortograf”

II miejsce zajęła Emilia Kępińska uczennica kl. II przygotowana pod kierunkiem          p. Małgorzaty Jakubiak.

Gratulujemy!

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Tradycyjnie uroczystą akademią uczciliśmy obchodzoną w tym roku 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Sejm Wielki, obradujący w latach 1788-1792 ( stąd zwany Czteroletnim ) był sukcesem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego- ostatniego króla Polski, a zrodzona w czasie jego trwania Konstytucja 3 Maja stanowiła prawny fundament,  na którym można było budować nowoczesne państwo, a z czasem społeczeństwo.

Tak oto u schyłku XVIII wieku Polska zaczęła się budzić do nowego życia.

Uchwała rządowa z dnia 3 maja 1791 r. przygotowana przez króla Stanisława , Ignacego Potockiego i Hugona Kołłątaja, była drugim na świecie ( po Stanach Zjednoczonych ) aktem prawnym regulującym sprawy funkcjonowania państwa oraz formułującym prawa i obowiązki obywateli. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej.

Konstytucja 3 Maja była próbą ratowania Ojczyzny, kraju tak bliskiego sercu każdego Polaka.

Święto to skłania nas do refleksji.

Zastanówmy się, czym dla nas dzisiaj jest nasza Ojczyzna.

WIOSENNA WIELKANOC

Święto Zmartwychwstania Pańskiego to dla każdego człowieka czas szczególny. Czas zadumy nad ludzkim życiem, nad przemijaniem, to także czas nadziei. W tym roku radosne świętowanie przygotowali dla wszystkich uczniowie pod okiem Pani Justyny Pawletty, która w zręczny sposób wprowadziła nas w atmosferę tych najważniejszych świąt.

Inteligentnie, a zarazem zabawnie dzieci z naszej szkoły przypomniały nam najciekawsze zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą. Przepiękna kolorowa dekoracja dodawała uroku i nastrajała do wesołego świętowania. Wierszem  i piosenką witano nadchodzący czas modlitwy i radości.