Marzec, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

WITAJ WIOSNO!!!

Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię na powitanie najpiękniejszej pory roku. W murach Szkoły Podstawowej nr 5 w Chrzanowie przy dźwiękach radosnej muzyki, przy słowiczym śpiewie dziewcząt i chłopców zawitała wiosna. Wspaniały występ uczniów klasy 3, jak przystało na pierwszy Dzień Wiosny, ożywił przyrodę, przebudził zwierzęta, rozśpiewał las i całą salę gimnastyczną. Humorystyczne scenki z życia ucznia przygotowane przez 4 klasę rozbawiły widownię    i radośnie nastroiły całą szkolę. Wraz z otaczającą przyrodą także i my rozpoczęliśmy nowy wiosenny sezon nauki, zabawy i owocnej pracy. Przed uczniami 6 klasy jakże ważny sprawdzian ich wiadomości i umiejętności. Życzymy im jak najwyższych wyników.

Trzymamy kciuki!

Ranking podstawówek w oparciu o ubiegłoroczny sprawdzian szóstoklasistów

Aktualności Komentarze (0) »

EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach 27.02.2014-03.032014 dwudziestu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z opiekunami p. Justyną Smolana i p. Agnieszką Dyba, jako pierwsza szkoła                  w Chrzanowie, wzięło udział w obozie szkoleniowym w Długopolu Dolnym w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej.

EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych – pracy w grupie, kierowania, prowadzenia prezentacji. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

W trakcie obozu uczniowie pracowali z wolontariuszami z Rumunii, Gruzji, Indonezji, Kenii, Kolumbii, Turcji, Wietnamu i Azerbejdżanu. Wzięli również udział w Debacie Oksfordzkiej, konferencji prasowej i nauce tańców międzynarodowych. Był również czas na wycieczkę do pięknych górskich miejscowości – Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej .

Mamy nadzieję, że obóz EuroWeek stanie się już tradycją naszej szkoły i będzie organizowany co roku.

Agnieszka Dyba

Nauczyciel języka angielskiego

w Szkole Podstawowej nr 5

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW.

25 lutego 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbył się Finał V Gminnych Spotkań Literacko-Artystycznych  zorganizowanych w tym roku pod hasłem „ W tajemniczym świecie ballad”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas od I V do VI. Cieszy bardzo fakt,

iż wszyscy byli znakomicie przygotowani i mogli wykazać się swoimi wspaniałymi zdolnościami.. Wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników zaowocował samymi sukcesami.

Konkurs plastyczny- pejzaż romantyczny na podstawie wybranej ballady.

Ta kategoria przyniosła naszym reprezentantom wiele szczęścia.

Szczególna pochwała i gratulacje należą się uczennicy klasy 4-Martynie Gawin, której dzieło tak  bardzo spodobało się jury, że zasłużyło  na I miejsce.

Wyróżnienie natomiast otrzymała równie uzdolniona uczennica klasy 6- Zuzanna Smolik

W Konkursie Literackim „ Jestem scenarzystą” – scenariusz wybranej ballady

III miejsce zajęła uczennica klasy 4-Ewa Bachler, której talent literacki, mamy nadzieję, zaowocuje jeszcze niejednym sukcesem.

GRATULUJEMY!!!

Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 27 lutego nasza szkoła zorganizowała Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Licznie przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Monika Doległo. Na sali gimnastycznej goście mięli okazję zobaczyć i posłuchać występu uczniów z klasy III. Młodzi artyści zaprezentowali swoje zdolności teatralne     i wokalne. Przedstawili inscenizację pt. „Królewna Śnieżka” przygotowaną pod kierunkiem p. Ewy Chrząścik.

Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli występ uczniów. Gromkimi brawami nagrodzili występujące dzieci.

Po części artystycznej Dyrektor Szkoły zaprosiła rodziców do obejrzenia placówki oraz na spotkanie z wychowawcą przyszłej klasy I. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastyczno- technicznych z nauczycielami uczącymi w klasach I – III.

Dzień Otwarty pozwolił rodzicom i dzieciom poznać szkołę i jej otoczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy we wrześniu.