Luty, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

23 stycznia w MOKSiR w Chrzanowie odbyło się podsumowanie XII Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Chrzanów. Wystąpiło 48 wykonawców.

W kategorii klas I – III – soliści

III miejsce zajęła Hanna Kula kl. III przygotowana pod kierunkiem

p. Małgorzaty Jakubiak.

W kategorii klas IV – VI

II miejsce zajął zespół wokalno – instrumentalny w składzie: Natalia Gędłek kl. VI, Gabriela Kula kl. V, Martyna Gawin, Kamila Siemek, Daniela Wiśniewska, Sebastian Piegza kl. IV.

Uczniów do występu przygotował p. Rafał Kossakowski.

JASEŁKA 2013

Opłatek, życzenia, suto zastawione stoły i wspólne kolędowanie przy pięknie ozdobionej choince- to obrazek, jaki można było zobaczyć tego dnia w każdej z klas. Takie świętowanie stało się już tradycją w naszej szkole,  a wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i oczywiście dzięki wspaniałym wypiekom i doskonale przyrządzonym potrawom kochanych babci i mam, bez których te święta nie miałyby tak wyjątkowego charakteru. Szkolną Wigilię zakończyliśmy niepowtarzalnymi Jasełkami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. Małgorzata Jarczyk, ks. Mieszko Pabiś,         p. Ryszard Bębenek, p. Monika Siemek oraz emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Uroczyste świąteczne przedstawienie zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem         p. Justyny Pawletty  oraz p. Rafała Kossakowskiego. Wszystkie dzieci w pełni zaangażowały się w przygotowanie akademii. Słowem i piosenką przywitano nowonarodzone Dziecię. Zgodnie z tradycją w Jasełkach nie zabrakło motywów pełnych miłości, gościnności   i radości, abyśmy w kolejny rok wkroczyli pełni wiary i życzliwości dla drugiego człowieka. Gromkie oklaski świadczyły o tym, że wszystkim widzom szczególnie podobało się śpiewanie kolęd i  piosenek świątecznych oraz gra na instrumentach, którą uświetnili tegoroczne świąteczne przedstawienie nasi uczniowie, m. in.   u Martynka Gawin, Gabrysia Kula, Kamila Siemek,  Natalia Gędłek… Rozstrzygnięto liczne szkolne konkursy, wręczono nagrody.

Na zakończenie P. Dyrektor Monika Doległo- Furgał życzyła wszystkim mnóstwa prezentów, zdrowych, spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.