Styczeń, 2014 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych. W atmosferze radosnej zabawy i przy dźwiękach dobrej muzyki do tańca rwały się wszystkie nogi, te duże i te małe. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by przede wszystkim najmłodsi spędzili miło i wesoło czas karnawałowych szaleństw. Zorganizowano liczne konkursy, rozdano nagrody. Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawił wybór Króla i Królowej Balu, gdyż wśród takiej ilości kreacji i wspaniałych strojów trudno wybrać ten jeden… Po burzliwych obradach Samorząd Uczniowski ogłosił, że tegoroczną Królową Balu została uczennica klasy III Natalia Jakś, a Królem uczeń z klasy I Krzysztof Tarko.

W godzinach popołudniowych uczniowie ze starszych klas bawili się doskonale, również uczestniczyli w zabawach i konkursach. Nad całością czuwał niezastąpiony Szymon Podraza. Wśród dziewcząt przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy makijaż, a wśród chłopców na najfajniejszy strój. Gdyby nie ograniczenie czasowe, zabawa trwałaby do białego rana.

Jaś i Małgosia w SP 5

Bawiąc i ucząc aktorzy przekazali uczniom naszej szkoły wiele wartościowych idei. A to wszystko za sprawą bardzo ładnego przedstawienia teatralnego „Jaś i Małgosia”. Treść oparta na znanej wszystkim doskonale bajce o pozostawionych w lesie chłopcu i dziewczynce stała się tłem dla profilaktyczno –ekologicznych działań twórców spektaklu. Widzowie mieli możliwość uświadomienia sobie, jak istotna jest troska o czystość naszej planety, troska o estetykę naszego otoczenia i zdrowie wszelkich istot żywych.

Dbajmy zatem o przyrodę, abyśmy jak najdłużej mogli cieszyć się darami matki natury.

„Mój ulubiony wiersz”

19 grudnia 2013 r. odbył się w naszej szkole XIII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Mój ulubiony wiersz”. Swoje aktorskie umiejętności przedstawiło nam 14 uczniów klas I – III. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Moniki Doległo – Furgał było pod wrażeniem występów dzieci.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Hanna Kula z klasy III

II miejsce: Filip Lechowski z klasy I

III miejsce: Dominika Szwancyber i Oliwia Łagan z klasy III

Wyróżnienie:

Nikola Pikur i Hubert Paryło z klasy III oraz Adam Kawaler z klasy II. Nagrody uczniowie otrzymali podczas świątecznej akademii 20 grudnia 2013 r.

Dzieci i młodzież kontra nałogi

W dniu 9 grudnia podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu               i Rekreacji w Chrzanowie nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego dla chrzanowskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów o tematyce profilaktycznej.

W konkursie wzięło udział 279 uczestników w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów.

Jury wyłoniło trzech zwycięzców w każdej kategorii. Wszystkie nagrodzone                 w konkursie prace zostały wydrukowane w specjalnym kalendarzu przygotowanym przez Komisję na 2014 rok.

W kategorii: szkoła podstawowa klasy IV – VI

III miejsce zajęła Zuzanna Smolik – uczennica naszej szkoły przygotowana pod kierunkiem p. Anny Sędzielowskiej – Wilk.

Dobroć czyni ludzi szczęśliwszymi – przedświąteczne akcje PCK

W grudniu Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę rzeczy i słodyczy, które zostały przekazane dla byłej uczennicy naszej szkoły przebywającej  w Rodzinnym Domu Dziecka.

Natomiast 17 grudnia 2013 ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy do Zakładu Opiekuńczo- Wychowawczego w Chrzanowie z  samodzielnie wykonanymi  prezentami świątecznymi i wspaniałymi wypiekami.

Złożyliśmy serdeczne życzenia pensjonariuszkom i pracownikom Zakładu, umilając równocześnie czas śpiewem kolęd.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy!