Listopad, 2013 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Małopolski Konkurs Przyrodniczy

Dwie uczennice klasy szóstej Julia Jońca oraz Natalia Gędłek zakwalifikowały się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

Żywa lekcja Przyrody

Dnia 30 października odbyła się niesamowita lekcja przyrody na żywo w naszej szkole. Lekcja poświęcona została sowom, sokołom i jastrzębiom. Zespół „Zielone Lekcje”, na zaproszenie p. Anny Sędzielowskaj-  Wilk, przywiózł żywe ptaki, które zostały specjalnie ułożone do pracy z dziećmi. Warsztaty miały na celu przekazanie Uczniom podstawowych różnic pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków oraz ukazanie ich piękna jaki i uzmysłowienie roli, jaką spełniają w przyrodzie, uświadamiając zarazem potrzebę ich ochrony. Dzieci z klas 1-6 z ogromnym zaciekawieniem brały bardzo aktywny udział w zajęciach. Po zakończonych warsztatach Uczniowie mieli możliwość sfotografowania się z piękną sową płomykówka o imieniu Fiona.

Konkurs ortograficzny

Dnia 5 listopada 2013 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział 11 uczniów z klas II – III.

Mistrzem Ortografii został Michał Pękacki z klasy III.

Pozostali laureaci to:

II miejsce – Dominika Szwancyber (kl. III)

III miejsce – Nikola Pikur i Filip Zelek (kl. III)

IV miejsce – Mateusz Mucha (kl.III)

V miejsce – Oliwia Łagan (kl. III) i Emilia Kępińska (kl. II)

Michał Pękacki, Dominika Szwancyber i Nikola Pikur reprezentowali naszą szkołę w III Gminnym Konkursie Ortograficznym uczniów klas III Szkoły Podstawowej o PIÓRO Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Chrzanowie. Nikola Pikur zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!!!

„Maskotka SKO”

W październiku opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności – p. E. Chrząścik zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Maskotka SKO”. Uczniowie wykonali przepiękne prace i jury miało ogromny kłopot z wyłonieniem laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni podczas akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Lista zwycięzców przedstawia się następująco:

Mąsior Jagoda (kl.III) i Maślanka Nina (kl.II)

Chlebda Karolina (kl.II) i Pikur Nikola (kl.III)

Kula Hanna (kl.III), Kula Gabriela (kl.V) i Szwancyber Dominika (kl.III)

Wyróżnienie:

Stasiak Matylda (kl.II), Baran Oliwia (kl.III), Smolik Zuzanna (kl.VI)  i Oliwia Tadeusz (kl.V)

Festiwal Pieśni Legionowej

Dnia 8 listopada w MOKSiR w Chrzanowie odbył się VII Festiwal Pieśni Legionowej uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Gabriela Kula kl. V przygotowana pod kierunkiem p. Rafała Kossakowskiego.