Październik, 2013 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony w naszej szkole 11 października miał charakter bardzo uroczysty. W części oficjalnej głos zabrała P. Dyrektor Monika Doległo – Furgał, która powitała gości: Prezesa ZNP p. Małgorzatę Jarczyk, Przewodniczącą Rady Rodziców  p. Monikę Siemek, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Serdeczne życzenia  i podziękowania za trud, poświęcenie, owocną współpracę i zaangażowanie w minionym roku szkolnym skierowała do wszystkich pracowników szkoły. Przekazała bardzo miłą informację o wyjątkowej nagrodzie Małopolskiego Kuratora Oświaty, którą przyznano nauczycielce  p. Justynie Smolanie oraz Medalu Komisji Edukacji Narodowej i nagrodzie Burmistrza Miasta Chrzanowa dla nauczycielki p. Agaty Dąbek.

Następnie P. Dyrektor wręczyła nagrody i podziękowania wyróżniającym się nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Nagrody Dyrektora otrzymali:

nauczyciele: p. Ewa Chrząścik, p. Małgorzata Jakubiak, p. Agata Kukiełka, p. Danuta Podhalańska, p. Anna Sędzielowska – Wilk, p. Agnieszka Dyba, p. Justyna Pawletta, p. Paweł Rokita,

pracownik administracji: p. Anna Przepiórka,

pracownicy obsługi: p. Zofia Zywar, p. Mariola Kuchciak, p. Edyta Urbańczyk.

List gratulacyjny otrzymali:

pracownicy obsługi: p. Eugeniusz Bartosik, p. Lech Pieniakowski.

Wiele serdecznych i miłych słów padło z ust Przewodniczącej Rady Rodziców p. Moniki Siemek, która podziękowała za troskę, zaangażowanie i życzyła wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Na ręce P. Dyrektor złożyła kwiaty dla wszystkich pracowników szkoły.

W dalszej części spotkania wystąpili uczniowie klas IV – VI przygotowani pod kierunkiem    p. Danuty Podhalańskiej i p. Rafała Kossakowskiego, którzy programem artystycznym  uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swą wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność     i troskę o dobro wychowanków. Złożyli nauczycielom życzenia, zadedykowali wiersze, pięknie zaśpiewali piosenki, przedstawili scenki humorystyczne z życia szkoły, które wprawiły wszystkich w wesoły nastrój, ale były również dowodem na to, że praca nauczyciela nie należy do łatwych.

Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli wszystkim bukiety kwiatów, które wykonali z jesiennych liści.

Dzień Drzewa

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dnia 22 października, Uczniowie klas piątej i szóstej pod opieką wychowawców p. Anny Sędzielowskiej –Wilk i p. Danuty Podhalańskiej i uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych pt: „Dzień Drzewa”, prowadzonych przez p. Karolinę Patlę właścicielkę Bio – Ogrodów w Wygiełzowie. Uczniowie dzięki czynnemu udziałowi w zajęciach mieli możliwość poszerzenia i utrwalenia wiedzy ekologicznej, edukacji w zakresie zmian klimatycznych i ochrony środowiska jak również rozwijania wiedzy na temat flory regionu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem sadziły rośliny do pojemników, zbierały      i segregowały śmieci z pobliskiego lasu, tworzyły jesienne bukiety z zebranych przez siebie liści, brały udział w konkursie plastycznym na plakat ekologiczny, zwiedzały szkółkę roślin ozdobnych oraz przyglądały się pracy sadzenia drzew.

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I !!!

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dni spędzone w szkole na nauce i zabawie pozostają w pamięci niemal każdego dziecka, ponieważ to tu właśnie przeżywa chwile radości, odnosi sukcesy, a czasem i porażki, nawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie. Prawdziwie utalentowani mogą rozwinąć skrzydła swych umiejętności, a ci, których talent jest ukryty mają tu szansę na jego odnalezienie. Dla wielu kariera zaczyna się właśnie w szkole podstawowej.

Rozpoczęcie nauki jest zatem ważnym momentem  w życiu każdego dziecka.

Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, nowymi koleżankami i kolegami. A w szczególności czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. Uroczystość pasowania na uczniów klasy I zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu naszych uroczystości szkolnych i w bieżącym roku szkolnym miała miejsce 14 października.

 

Uroczystą akademię uświetnili swą obecnością goście:

Dyrektor Naszej Szkoły pani mgr Monika Doległo-Furgał

Prezes ZNP pani mgr Małgorzata Jarczyk

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Siemek

Przewodniczący Rady Osiedla pan Ryszard Bębenek

 

Uroczystość tę poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Smolik, której towarzyszyli uczniowie klasy IV-starsze koleżanki i koledzy pierwszoklasistów. Wśród wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców znaleźli się najważniejsi w tym dniu –pierwszoklasiści. Pani Dyrektor szczególnie ciepło powitała  maluszków, dodając dzieciom otuchy przed występem.

Po kilku tygodniach przygotowań nadszedł czas, by wszyscy uczniowie klasy I

w dniu pasowania, biorąc udział w specjalnej uroczystości, wykazali się nie tylko wiedzą

i umiejętnościami, doskonałą znajomością Ojczyzny i polskich symboli narodowych,

ale również sprawnością fizyczną, tańcząc wspaniale polkę. Udowodnili, że poznali już prawa i obowiązki ucznia, szkołę i jej otoczenie, jej pracowników, koleżanki i kolegów oraz Wychowawczynię panią mgr Agatę Kukiełkę. Pani Dyrektor gratulowała uczniom wspaniałego występu i stwierdziła, że z powodzeniem udowodnili, że zasługują na przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie.

Po niezwykłej prezentacji pierwszoklasistów uczniowie ci złożyli ślubowanie

i zostali pasowani tradycyjnym piórem przez Dyrektora Naszej Szkoły panią mgr Monikę Doległo –Furgał. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom srebrne odznaki  oraz pamiątkowe dyplomy, a na głowach pojawiły się tradycyjne czapki. Następnie wszyscy zobaczyli wspaniałe drzewko, które zostanie zasadzone na pamiątkę tak ważnego wydarzenia, jakim jest PASOWANIE PIERWSZOKLASISTOW.

Na zakończenie uroczystości pani Wychowawczyni przekazała dzieciom smakowite słodkości, które po uroczystościach zostały zapewne zjedzone ze smakiem przez uczniów klasy I.

Ta wspaniała akademia została uwieńczona wspólnym zdjęciem bohaterów tego dnia.

Dzień Ziemniaka- już po raz trzeci:)

Z życia szkoły Komentarze (0) »

We wtorek 1 października cała szkoła obchodziła Dzień Ziemniaka był to

Dzień Bez Kłótni poświęcony integracji i zdrowej rywalizacji zespołowej.

Na ten dzień uczniowie kl.1-6 przygotowali indywidualnie Cudaki- zwierzaki wykorzystując ziemniaka, marchew i dowolne tworzywa przyrodnicze.

Główną atrakcją naszego święta były rywalizacje między klasowe w konkurencjach min. wyścigu z ziemniakiem, stemplach, rzucie i sadzeniu ziemniaków oraz plakacie na temat – Za co kochamy ziemniaki ?.

W tym dniu dzieci miały również okazję pozyskania szerszej wiedzy na temat ziemniaka     i marchewki.

Ukoronowaniem naszego święta były przepyszne pieczone ziemniaki.

Nad całością imprezy czuwał organizator p. Agata Dąbek.

Tarnowskie Góry

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dnia 25 września 2013 r. uczniowie z klasy III, IV, V i VI udali się na całodniową wycieczkę do Tarnowskich Gór. Mieli tam okazję przepłynąć łodziami 600 – metrowy odcinek Sztolni „Czarnego Pstrąga”, zwiedzić podziemia Zabytkowej Kopalni Srebra oraz podziwiać eksponaty w Skansenie Maszyn Parowych (wśród nich były m.in. lokomotywy wyprodukowane w chrzanowskim Fablok-u). Zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie wrócili do Chrzanowa.

94

0402


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się