Czerwiec, 2013 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Po Jubileuszu…

Z życia szkoły Komentarze (0) »

PRZECZYTAJ —> JUBILEUSZ…

Wyniki konkursów XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej

sukcesy Komentarze (0) »

Wyniki konkursów XVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach 25.05.2013r.

KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ

Szkoła podstawowa (klasy 4 – 6)

II – Gabriela Kula (SP 5 Chrzanów)

KONKURS RECYTATORSKI

II – Gabriela Kula (SP 5 Chrzanów)

Szkolny Konkurs Recytatorski

sukcesy Komentarze (0) »

Dnia 29 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole XII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W świecie marzeń”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Jury w składzie:

p. D. Podhalańska – przewodnicząca, p. A. Dąbek oraz ucz. p. Deluga wyłoniło laureatów:

I miejsce – ucz. Michał Pękacki i ucz. Nikola Pikur z kl. II

II miejsce – ucz. Oliwia Baran z kl. II

III miejsce – ucz. Karolina Chlebda z kl. I i ucz. Hanna Kula z kl. II

Wyróżnienie – ucz. Kamila Siemek z kl. III.

Laureatów nagrodzono podczas akademii 30 kwietnia.

2 czerwca 2013 r. w ramach Dni Chrzanowa odbył się XXIX Bieg Cabanów. Nasza uczennica Dominika Szwancyber z klasy II zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Spotkanie z kosmonautą…

Z życia szkoły Komentarze (0) »

24 maja w sali kinowej MOKSiR-u w Chrzanowie uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Justyny Smolany uczestniczyli w spotkaniu z Gen. Mirosławem Hermaszewskim. Organizatorem spotkania była firma Kryni Partner Programu ,,Doskonałe Mleko w Szkole”. Podczas prelekcji, połączonej z pokazem multimedialnym, Pan Mirosław Hermaszewski wspominał rok 1978, w którym  to roku jako pierwszy Polak odbył podróż w kosmosie.  Podróż ta trwała 8 dni, i w jej czasie dokonano 126 okrążeń Ziemi.  Po wystąpieniu zaproszonego gościa, organizatorzy przeprowadzili dla dzieci quiz mleczny z wieloma cennymi nagrodami. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami z kosmonautą.

Dzień Ziemi

Z życia szkoły Komentarze (0) »

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Główna tematyka poruszana podczas uroczystości dotyczyła zagrożeń ekologicznych. Uczniowie w wierszach, piosenkach i inscenizacji przypominali, że Ziemia na której mieszkamy, potrzebuje ochrony i opieki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy III i IV pod kierunkiem p. Anny Sędzielowskiej- Wilk i p. Agaty Kukiełki.

BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH

13 maja uczniowie klas: III i VI wzięli udział w obchodach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka Przestrzenią dla Kreatywnych”. W czasie występów artystycznych szkół, uczniowie kl. III przedstawili inscenizację „Śpiąca królewna” przygotowaną pod kierunkiem p. Agaty Kukiełki. Uczniowie kl. VI pod opieką p. Justyny Smolany dzielnie walczyli w „Wielkiej bitwie na sektory książek” zdobywając II miejsce. Imprezie towarzyszyła wystawa „Biblioteka i bibliotekarz inaczej”, prezentacja książek – darów z wydawnictw, bookcrossing.


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się