Luty, 2013 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Planetarium

Wyjazd Dzieci do planetarium w Chorzowie pozwolił zobaczyć im największe i najstarsze polskie planetarium Mikołaja Kopernika. Uczniowie wzięli udział  w dwulekcyjnych zajęciach dydaktycznych pt: „Zmiany wyglądu nieba za dnia i w nocy w różnych porach roku. Orientacja na sferze niebieskiej, elementy sfery; kierunki świata, zodiak. Planety bliższe i dalsze.”

Ponad to uczniowie mogli zwiedzać stację klimatologiczną i utrwalić nazwy przyrządów meteorologicznych niezbędnych do obserwacji i pomiarów składników pogody. Instrumenty pomiarowe umieszczone w sali wykładowej, klatkach meteorologicznych i w ogródku umożliwiły bezpośredni kontakt uczniów z pracą klimatologów podczas jednogodzinnej lekcji.

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie zarówno klas młodszych,

jak i starszych. W atmosferze radosnej zabawy i przy dźwiękach dobrej muzyki do tańca rwały się wszystkie nogi, te duże i te małe. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zadbali o to, by przede wszystkim najmłodsi spędzili miło i wesoło czas karnawałowych szaleństw. Zorganizowano liczne konkursy, rozdano nagrody. Również uczniowie ze starszych klas ochoczo uczestniczyli w zabawach i konkursach. Tradycyjnie najwięcej kłopotu sprawił wybór Króla i Królowej balu, gdyż takiej ilości kreacji i wspaniałych strojów nikt nie przewidział. Wśród niezwykłych postaci pojawili się bohaterowie baśni, kreskówek, filmów, a także liczne zwierzątka, owady, a nawet Indianie. Po burzliwych obradach Samorząd Uczniowski ogłosił, że tegoroczną Królową Balu została uczennica klasy II Dominika Szwancyber, a Królem uczeń z klasy I Adam Kawaler.

W tym roku postanowiono także przydzielić 2 i 3 miejsca za najciekawszy strój karnawałowy. Nagrodzonych i zadowolonych było naprawdę wielu!!!!!!!!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW.

15 lutego 2013r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbył się Finał IV Gminnych Spotkań Literacko-Artystycznych zorganizowanych w tym roku pod hasłem    „ Lokomotywą w świat wierszy Juliana Tuwima”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas od I V do VI.                                          Cieszy bardzo fakt, iż wszyscy byli znakomicie przygotowani i mogli wykazać się swoimi wspaniałymi zdolnościami.. Wysoki poziom wiedzy i umiejętności uczestników zaowocował samymi sukcesami.

W Konkursie Pięknego Czytania wierszy Juliana Tuwima

Nagrodę Publiczności otrzymał uczeń klasy 6- Piotr Urbańczyk

W Konkursie Literackim „Jestem Poetą”

II miejsce zajęła uczennica klasy 4-Wiktoria Nowotarska, której talent poetycki „ujrzał światło dzienne”