Styczeń, 2013 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Kolejny sukces naszych uczniów :)

sukcesy Komentarze (0) »

Uczennica klasy II Natalia Jakś zajęła I miejsce w kategorii klas I – III w powiatowym konkursie plastycznym „Oszczędzanie jest cool!”. Nagrodę – aparat fotograficzny ufundował Bank Spółdzielczy w Chrzanowie.

W kategorii klas IV – VI wyróżnienie otrzymał Karol Bujak z kl. V, a Zuzanna Smolik również z kl. V otrzymała wyróżnienie dyrektora MBP. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród  nastąpiło 10.01.2013 r. w  Klubie Literackim Miejskiej Biblioteki Publicznej       w Chrzanowie.

Odpoczynek nie dla każdego…

Z życia szkoły Komentarze (0) »

W tym roku, w czasie ferii, trwają duże remonty w szkole.

Właśnie dobiegły końca prace związane z przygotowaniem miejsca na tablicę pamiątkową, która zostanie ufundowana z okazji Jubileuszu 50 – lecia szkoły. Ułożony został pięknie kamień ozdobny, a górna część czeka na przyjęcie tablicy. Wykonanie tego kącika zawdzięczamy jednemu z rodziców i jednocześnie absolwentów SP5 – p.Grzegorzowi Deluga, który poświęcił swój własny czas, aby pomóc                          w przygotowaniach Szkoły do tego szczególnego święta, jakim są jej 50 urodziny.

Od pierwszych dni ferii zimowych trwają również prace remontowe w sali gimnastycznej, odnawiane są lamperie na korytarzach, malowane toalety, wymieniane drzwi w wc  chłopców i w s.13. Udało się wykonać ten remont dzięki pozyskaniu przez p.Dyrektor dodatkowych funduszy pozabudżetowych, budżetowych i osobistemu zaangażowaniu w organizację całego przedsięwzięcia. Dużą pomocą wykazała się też Przewodnicząca Rady Rodziców – p.Monika Siemek, która podjęła się wyszukania najkorzystniejszej oferty cenowej na materiały budowlane potrzebne do remontów     i transportem zakupionych rzeczy. Ogromne podziękowanie należy się ekipie pracowników szkoły: p.Bogdanowi Żyła i p.Krzysztofowi Wyrwikowi – za naprawę tynków dolnej części ścian w sali gimnastycznej, pomalowanie lamperii i odnowienie toalet. Pełne ręce pracy mają też panie sprzątające i p.woźna, które na bieżąco porządkują wszystko, a pracy jest naprawdę dużo w tym roku. Remont potrwa do ostatnich dni ferii. W niedzielę ostatnie porządki i czekamy na powrót dzieci – oby zdążyć na czas! Mamy nadzieję, że będą miały miłą niespodziankę w postaci odnowionych pomieszczeń, w których przyjemniej spędzą szkolny czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to, aby Szkoła wyglądała tak pięknie !!!

„WŚRÓD NOCNEJ CISZY…”

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były pełne magii, niezwykłości i tajemniczości.

A było to za sprawą Pani Dyrektor Moniki Doległo- Furgał i jej podopiecznych ze szkolnego koła teatralno-artystycznego. Wyreżyserowany przez Panią dyrektor spektakl na motywach „Opowieści wigilijnej” Ch. Dickensa wywołał na widzach niesamowite wrażenie.

Słowem i piosenką przywitano Boże Dziecię. Zgodnie z tradycją w czasie występu nie zabrakło motywów pełnych miłości, współczucia, dobra i radości, abyśmy w kolejny rok wkroczyli pełni wiary i życzliwości dla drugiego człowieka.

Prawdziwy talent, niezwykła pamięć, znakomita dykcja, stosowna dekoracja i kostiumy to tylko niektóre elementy, które towarzyszyły tegorocznej niepowtarzalnej świątecznej atmosferze w czasie przedstawienia. A wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, dzieci  i rodziców.

Atrakcją była również wizyta naszych drogich gości reprezentujących pana Burmistrza, Wydział Edukacji, ZEASiP, OPS, ZNP oraz Radę Rodziców i Radę Osiedla Rospontowa   (P. E. Ciupa, M. Kapa, K. Siba, M. Jarczyk, M. Siemek, R. Bębenek ) i pracowników szkoły, bez których ta uroczystość nie miałaby tak wyjątkowego charakteru.

Wszyscy goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie odświętnie ubrani zgromadzili się na sali gimnastycznej przy jednym wielkim i wspólnym stole wigilijnym.

Gromkie oklaski świadczyły o tym, że wszystkim widzom wyjątkowo podobało się śpiewanie kolęd i  piosenek świątecznych w wykonaniu laureatów i uczestników Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Uwieńczeniem tegorocznej Wigilii była zatem wspaniała gra aktorska utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie P. Dyrektor Monika Doległo- Furgał życzyła wszystkim zdrowych,  pogodnych, spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

POWIATOWY BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY

sukcesy Komentarze (0) »

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym bożonarodzeniowym konkursie plastycznym:

„Pająki, łańcuchy, tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, maski karnawałowe

i obrzędowe”.

22 grudnia na pięknie, świątecznie przystrojonym Rynku, w pobliżu szopki bożonarodzeniowej i choinki podczas wigilii dla mieszkańców Chrzanowa odbyła się gala wręczania nagród.

„Maski karnawałowe i obrzędowe” –  kategoria klas I – III:

III miejsce zajęła Hanna Kula kl. II przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Chrząścik.

„Pająki jako tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe”

kategoria klas I – III:

Wyróżnienie – Karolina Chlebda i Nina Maślanka kl. I

kategoria klas IV – VI:

II miejsce Wiktoria Nowotarska kl. IV

Uczennice do konkursu przygotowała p. Małgorzata Jakubiak.

Nagrody wręczali:

Ryszard Kosowski – burmistrz,

Teresa Wojciechowska – z-ca  dyr. MOKSiR ,

Krystyna Bolek z Chrzanowskiego Stowarzyszenia Folklorystycznego

oraz Magdalena Kuchtiak – reprezentująca Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

XI Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

sukcesy Komentarze (0) »

W tym roku szkolnym  ogromne sukcesy odnieśli nasi uczniowie w XI Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej zajmując niemal wszystkie czołowe miejsca w tym konkursie.

Profesjonalne jury składające się z 3 muzyków oceniało talent, poziom przygotowania uczniów i ogólny wyraz artystyczny. Poziom przygotowania dzieci ze wszystkich chrzanowskich szkół był bardzo wysoki, zatem tym bardziej ucieszył nas werdykt jury, wedle którego nasi uczniowie zdobyli najwyższe nagrody, jakie przyznano w kategorii szkół podstawowych:

II miejsce (I miejsca nie przyznawano) w kategorii solistów kl.I – III – Hanna Kula przygotowana przez p.Monikę Doległo – Furgał

I miejsce w kategorii solistów kl.IV – VI – Gabriela  Kula przygotowana przez p.Monikę Doległo – Furgał

I miejsce w kategorii zespołów wokalnych – kwartet w składzie: Patryk Zaczyński, Gabriela Kula, Kacper Lebiedzki, Oliwia Tadeusz przygotowany przez p.Małgorzatę Jakubiak

Gratulujemy zwycięzcom i nauczycielom!


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się