Grudzień, 2012 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

6 grudnia naszą szkołę odwiedził oczekiwany z utęsknieniem niecodzienny gość – Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem. Wszystkie dzieci otrzymały drobne prezenty oraz słodkie upominki.

Tego dnia wszyscy uczniowie z wychowawcami udali się na plac Tysiąclecia, gdzie otrzymali czerwone, mikołajkowe czapeczki.

W czasie imprezy związanej z Chrzanowskim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym  oraz faktem, że św. Mikołaj jest patronem naszego miasta został ustanowiony rekord Polski oraz nieoficjalny rekord Guinnessa w liczbie osób w czapkach mikołajkowych na głowie.

Był to bardzo miły i radosny dzień.

W WYTWÓRNI OZDÓB CHOINKOWYCH

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klas I – III z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych „ARMAR” w Krakowie. Na zajęciach warsztatowych dzieci dowiedziały się jak wygląda produkcja ozdób, ręczne formowanie szkła, srebrzenie, nadawanie kolorów, suszenie, pakowanie. Największą dla uczniów było własnoręczne malowanie bombek pod kierunkiem pań dekoratorek. Każdy miał dostęp do farb, brokatów, i pędzli. Dzieci były zachwycone efektami swojej pracy. Na koniec udały się na zakupy do firmowego sklepu, gdzie zakupiły oryginalne i niespotykane bombki.

Wszyscy poczuli świąteczny nastrój. Wycieczka była bardzo udana.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole odbyła się impreza zorganizowana przez p. Agatę Dąbek. Sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia  w „Misiową krainę”. W odświętnie udekorowanej pluszakami sali uczniowie z klas I- III mięli okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Dzieci przypomniały sobie postacie ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, misia Paddingtona i misia Yogi. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Portret misia”. Prace  były bardzo ciekawe i orginalne. Najładniejsze zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w holu szkolnym, którą mogli obejrzeć rodzice i uczniowie.

Dzieciom sprawiło dużą radość przyniesienie do szkoły swoich ulubionych misiów          i wspólna zabawa z nimi. Dzień Pluszowego Misia wprowadził ciepłą, domową atmosferę.

„W wigilię Św. Andrzeja, spełniona niech będzie Twoja nadzieja. Niechby Ci się sprawdziło, to, co kiedyś wymarzyło.”

Jak tradycja mówi, „Andrzejki” są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Zabawa Andrzejkowa w naszej szkole 🙂

Patrząc na twarze Dzieci szkoda z tej tradycji rezygnować 😉

Zabawa z nauką

Z życia szkoły 3 komentarze »

Uczniowie klas – czwartej i piątej wraz z Wychowawcami p. Anną Sędzielowską – Wilk oraz p. Danutą Podhalańską, uczestniczyli w zwiedzaniu  interaktywnej wystawy „Zabawy z nauką” w oddziale wystaw czasowych Domu Urbańczyka. Dzieci na przygotowanych ponad 20. modelach z uśmiechami na twarzach i zaciekawieniem w oczach, samodzielnie wykonywały różne doświadczenia, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Utwierdziły się w przekonaniu, że poznawanie praw Natury jest bardzo fascynującą przygodą.

[gallerycolumns=”4″]