Czerwiec, 2012 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Gminne Święto Wiosny

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

Dnia 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się XIV Gminne Święto Wiosny – konkurs recytatorski pod hasłem „Tęczowe marzenia”.
W kategorii klas I –III wyróżnienie zdobyli:
Michał Pękacki kl. I przygotowany pod kierunkiem
p. Ewy Chrząścik,
Oliwia Tadeusz kl. III przygotowana pod kierunkiem
p. Małgorzaty Jakubiak.
W kategorii klas IV – VI:
III miejsce zajęła Paulina Deluga z kl. V
Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Sowa kl. V
Uczennice do konkursu przygotowała p. Danuta Podhalańska.

X Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

27 kwietnia w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury
w Trzebini odbył się finał X Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.
W kategorii uczniów klas pierwszych „Już czytam” – reprezentant naszej szkoły Michał Pękacki zajął I miejsce. Ucznia do konkursu przygotowała p. Ewa Chrząścik.
W kategorii klas II – III:
III miejsce zajął Kacper Lebiedzki z kl. III przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubiak.
Gratulujemy!

Quiz wiedzy o pieniądzu

Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Chrzanowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Quiz wiedzy o pieniądzu”.
3 – osobowe drużyny z sześciu szkół powiatu chrzanowskiego zmagały się z zadaniami o tematyce finansowej.
Drużyna naszej szkoły przygotowana pod kierunkiem
p. Justyny Smolany zajęła II miejsce.

Święto Patrona Szkoły

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

Dnia 31 maja społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Patrona, ks. Michała Potaczały. Z tej okazji odbyła się Msza Św. w kościele M.B. Ostrobramskiej. Mszę Św. odprawił proboszcz ks. Krzysztof Burdak. Po jej zakończeniu uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicze i przeszli do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Uroczystą akademię otworzyła p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał, witając zebranych gości. W tym roku po raz pierwszy akademia rozpoczęła się od wysłuchania koncertu muzycznego w wykonaniu orkiestry dętej Szkoły Muzycznej w Jaworznie. Wśród grających byli uczniowie naszej szkoły, rodzeństwo Weronika Kraus z kl. VI i Mateusz Kraus z kl. V. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III, która w pięknie opracowanej scenografii przebiegała pod hasłem „ Ponad wszystkie skarby w świecie, Co jest najcenniejsze (…) Przyjaźń”.W montażu słowno – muzycznym mali aktorzy przedstawili sylwetkę i przesłanie ks. Michała Potaczały, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich występujących gromkimi brawami. Dzień upłynął w przyjemnej i życzliwej atmosferze, pozostawiając po sobie miłe wrażenia.

VII OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI

Symbolem naszego miasta jest lokomotywa, bowiem tutaj właśnie powstała pierwsza w Polsce fabryka lokomotyw. W tym roku po raz siódmy ruszyła lokomotywa w podróż artystyczną, pełną radości, jaką niesie wspólna zabawa z piosenką i tańcem.
Corocznie patronami honorowymi festiwalu są ludzie, którzy swą postawą i sposobem na życie dają wzór młodzieży, podejmując działania na rzecz integracji i rozwoju kultury.
W tym roku patronat objął Jacek Łumiński.
Celem festiwalu było wyłonienie najlepszych reprezentantów
w kategorii taniec i piosenka, taniec nowoczesny, współczesny, towarzyski oraz soliści śpiewający.
Tegoroczny przegląd solistów, jak przyznali jurorzy,
miał najwyższy poziom od wielu lat.
W I etapie festiwalu wzięło udział około 150 solistów.
Do finałowego występu dostało się już niewielu.
Wśród startujących dzieci w kategorii 7-10 lat znalazły się
2 uczennice naszej szkoły – Gabrysia i Hania Kula.
Dziewczynki zaprezentowały się wspaniale i nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności i jury.
Z radością odebraliśmy informację, że wśród dzieci zakwalifikowanych do finału znalazły się obie nasze uczennice jako jedne z 3 dzieci w swojej kategorii z Chrzanowa. To wielki sukces naszych młodych piosenkarek, do którego przygotowała je p.Monika Doległo-Furgał.
Gratulujemy Finalistkom wspaniałego występu!