Luty, 2012 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dzień Otwarty Szkoły

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

W ramach promocji szkoły dnia 31 stycznia uczniowie klasy trzeciej wraz z opiekunami zorganizowali Dzień Otwarty Szkoły. Przygotowali występ artystyczny, który był częścią spotkania naszych przyszłych uczniów i ich rodziców ze szkolną społecznością.
Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał, która powitała wszystkich zebranych gości.
Trzecioklasiści zaprezentowali zebranym gościom barwną, muzyczną inscenizację bajki „Kopciuszek”. Świetnie zagrane postacie z Kopciuszkiem na czele oraz scenografia na pewno długo pozostaną w pamięci zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów.
Nasi przyszli uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.
W tym czasie rodzice zapoznali się z ofertą edukacyjną naszej placówki.

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

30 stycznia w naszej szkole hucznie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość przygotowali uczniowie z klas I-III pod kierunkiem swoich nauczycieli. Zaprezentowany program artystyczny składał się z wierszy, piosenek, tańców, krótkich scenek i przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Babciom i dziadkom w oczach kręciły się łzy wzruszenia podczas podziwiania swoich wnucząt na scenie. Po części artystycznej dzieci złożyły swoim gościom życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane upominki. Spotkanie umiliły rozmowy przy herbacie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców dzieci. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim gościom z okazji ich święta. Spotkanie upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze.

Bal Karnawałowy

„NIECH ŻYJE BAL…”

Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się w naszej szkole 1lutego. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych. W atmosferze radosnej zabawy i przy dźwiękach dobrej muzyki do tańca rwały się wszystkie nogi, te duże i te małe. Uczennice z klas starszych zadbały o to, by przede wszystkim najmłodsi spędzili miło i wesoło czas karnawałowej zabawy, Zorganizowano liczne konkursy, rozdano nagrody. Najwięcej kłopotu sprawił wybór króla i królowej balu, gdyż takiej ilości kreacji i wspaniałych strojów jeszcze w naszej szkole chyba nie było. Wśród niezwykłych postaci pojawili się bohaterowie baśni, kreskówek, filmów, a także liczne zwierzątka, owady, a nawet kowboje. Po burzliwych obradach Samorząd Uczniowski ogłosił, że tegoroczną Królową Balu została uczennica klasy I Dominika Szwancyber, a Królem również uczeń z klasy I Dominik Mazur.