Styczeń, 2012 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

X Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

Kronika 2011/2012, sukcesy Komentarze (0) »

Dnia 17 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie X Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej oraz koncert laureatów.
W kategorii klas I – III :
II miejsce zajęła Hania Kula z klasy I.
W kategorii klas IV – VI:
II miejsce zdobyła Paulina Deluga z klasy V. Gratulujemy!

„1% dla mojej szkoły”

Aktualności, Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie

DOŁĄCZ DO NAS – ROK SZKOLNY 2012/2013
Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”, www.ps.org.pl

X Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie Tradycje i Współczesność”

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »
Dnia 16 grudnia 2011 r. w siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini odbyło się podsumowanie i otwarcie wystawy pokonkursowej X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Boże Narodzenie Tradycje i Współczesność”.  W kategorii 7 – 9 lat nagrodę książkową i dyplom otrzymał Kacper Imiołek uczeń klasy III przygotowany pod kierunkiem p. Moniki Doległo – Furgał. Praca uczennicy klasy I-  Jagody Mąsior i ucznia klasy VI – Kacpra  Gaci została zakwalifikowana do wystawy. Uczniów przygotowała p. Ewa Chrząścik.

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »
Dnia 17 grudnia 2011 r. na Rynku Chrzanowskim podczas spotkania przy wigilijnym stole z tradycyjnymi potrawami i wspólnym kolędowaniem podsumowany został Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Pająki jako tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe”. Z naszej szkoły zostali wyróżnieni: Emilia Kafara z kl. III przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubiak i Kacper Gacia z kl. VI przygotowany pod kierunkiem p. Ewy Chrząścik.

JASEŁKA 2011

BÓG SIĘ RODZI…”

Tegoroczne spotkanie przy opłatku miało niezwykły, nietypowy charakter.

Wspólne kolędowanie stało się już tradycją w naszej szkole, ale w sposób szczególny uczczono nadejście Bożego Narodzenia w bieżącym roku. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zgromadzili się na sali gimnastycznej przy jednym wielkim i wspólnym stole wigilijnym.

Swoją obecnością zaszczycili nas drodzy goście – Przewodnicząca Rady Rodziców – p.Bożena Bujak, Prezes ZNP – p.Małgorzata Jarczyk oraz emerytowani nauczyciele, bez których ta uroczystość nie miałaby tak wyjątkowego charakteru.

Opłatek, życzenia, apetyczny poczęstunek i wspólne kolędowanie przy pięknie przygotowanej dekoracji to tylko niektóre z elementów, jakie towarzyszyły tegorocznej niepowtarzalnej, świątecznej atmosferze. A wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wspaniałe wypieki i doskonale przyrządzone potrawy sprawiły, że apetyt dopisał wszystkim.

Uroczyste świąteczne przedstawienie przygotowali uczniowie pod kierunkiem p.Justyny Pawletty. Wszystkie dzieci doskonale wcieliły się w swoje role, dzięki czemu widzowie oglądnęli Jasełka niemal z zapartym tchem .

Słowem i piosenką przywitano Boże Dziecię. Zgodnie z tradycją w czasie występu nie zabrakło motywów pełnych miłości, gościnności i radości, abyśmy w kolejny rok wkroczyli pełni wiary i życzliwości dla drugiego człowieka.

Gromkie oklaski świadczyły o tym, że wszystkim widzom szczególnie podobało się śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu laureatów Szkolnego i Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz przedstawicieli poszczególnych klas.

Rozstrzygnięto liczne szkolne konkursy, wręczono nagrody, a niektórzy uczestnicy wystąpili chwaląc się swoimi niezwykłymi umiejętnościami.

Uwieńczeniem tegorocznej Wigilii była gra na rozmaitych instrumentach, którą zaprezentowali Weronika i Mateusz Kraus, Kacper Gacia, Gabriela Kula i Filipina Harzowska – utalentowani uczniowie naszej szkoły.

Na zakończenie P. Dyrektor Monika Doległo – Furgał życzyła wszystkim zdrowych, pogodnych, spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.