Grudzień, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Mikołaj 2011

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

6 grudnia jest szczególnym i najbardziej wyczekiwanym dniem w roku.
W tym to dniu zgodnie z tradycją do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj, który sprawił uczniom wiele radości. Chodził od klasy do klasy i rozdawał wszystkim dzieciom słodkie upominki. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć z dziećmi pożegnał się i opuścił naszą szkołę udając się w dalszą podróż. Obiecał, że na pewno zjawi się w przyszłym roku.

V Festiwal Pieśni Legionowej Gminy Chrzanów

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

10 listopada odbył się w MOKSiR w Chrzanowie V Festiwal Pieśni Legionowej Gminy Chrzanów, którego celem było kultywowanie i upowszechnianie pieśni legionowej wśród dzieci i młodzieży. W tym roku festiwal przebiegał pod hasłem „Radosna Niepodległość”.    W konkursie wzięło udział 8 zespołów ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół przygotowany pod kierunkiem p. Moniki Doległo – Furgał w składzie kl. I- Zuzanna Bąk, Hanna Kula, Agata Lechowska, Dominika Szwancyber, kl. II – Emilia Kafara, Gabriela Kula, Oliwia Tadeusz. Prezentując pieśń „11 listopada” zajął III miejsce. Gratulujemy!     

Narodowe Święto Niepodległości

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

14 listopada w naszej szkole był dniem bardzo uroczystym. Społeczność szkoły uczestniczyła w akademii  upamiętniającej 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Reprezentanci klas IV – VI odświętnie ubrani, z biało – czerwonymi kotylionami na piersi przypomnieli o ważnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Polsce w tamtych trudnych czasach. Recytowali wiersze i teksty o tematyce niepodległościowej, śpiewali legionowe pieśni. Swoim występem oddali hołd i pamięć tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Było uroczyście, poważnie i nostalgicznie.  

Spotkanie z leśniczym

Kronika 2011/2012 Komentarze (0) »

 Spotkanie z leśniczym
W ramach współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów zorganizowaliśmy spotkanie z leśniczym panem Ryszardem Rychter. Uczniowie z klas I – III mieli okazję poznać informacje dotyczące pracy leśnictwa i służb leśnych. Pan leśniczy opowiadał o zagrożeniach ze strony zwierząt dzikich i chorych. Uczniowie poznali zasady postępowania w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami. Zapoznały się z gatunkami drzew, krzewów i zwierząt leśnych najczęściej występujących na naszym terenie. Dzieci zadawały pytania na nurtujące ich tematy przyrodnicze. Ciekawej lekcji towarzyszył radosny nastrój i zainteresowanie ze strony uczestników.


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się