Październik, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Kalendarium 2011/12

„Święto ziemniaka”

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

TAKIEGO SPOTKANIA JESZCZE NIE BYŁO”

6 października 2012 r. obchodziliśmy w szkole uroczyście, za sprawą Święta „PIECZONEGO ZIEMNIAKA” zorganizowanego w ramach SZKOLNEGO DNIA PROFILAKTYKI.

Było to niezwykły dzień pełen zabawy, radości, uśmiechu i ziemniaczanego aromatu.

Przeprowadzono liczne ziemniaczane konkursy, wyłoniono zwycięzców, wręczono nagrody.

Zdrowa ziemniaczana rywalizacja zaowocowała wspaniałym zapachem pieczonych ziemniaków, wilczym apetytem uczestników rozgrywek oraz dyplomami i nagrodami dla naszych uczniów.

Wśród konkurencji znalazły się:

*stemple,

*obierka na czas,

*sadzenie ziemniaków,

*rzut ziemniakiem do celu,

*reklama ziemniaka ,

*wyścig z ziemniakiem,

Szczególne miejsce zajęła wystawa prac naszych uczniów-najpiękniejsze ziemniaczane rzeźby. Olbrzymia wyobraźnia i pomysłowość wykonawców wzbudziła zachwyt wśród oglądających wystawę.

Nagrodzono zwycięzców Quizu ziemniaczanego, którzy doskonale zapoznali się z tradycją Święta „PIECZONEGO ZIEMNIAKA”.

Nasi uczniowie mieli możliwość kształtowania postawy fair-play we współzawodnictwie oraz umiejętności współpracy w grupie. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczestnicy, w tym wychowawcy, wykazali ogromne zaangażowanie i chętnie brali udział we wszystkich konkurencjach, bawiąc się przy tym wybornie.

Oczywiście dla każdego ucznia w tym dniu czekała porcja przepysznych pieczonych ziemniaków, a ponadto możliwość samodzielnego upieczenia ziemniaków w żarze wspólnego ogniska.

Tegoroczny Szkolny Dzień Profilaktyki doskonale połączył przyjemne z pożytecznym.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

ROK SZKOLNY 2011/2012

WITAJ SZKOŁO!!!

Tradycyjnie dnia 1 września został zainaugurowany nowy rok szkolny. Uroczystą akademię poprowadził uczeń klasy VI Kacper Gacia. Pani mgr Monika Doległo-Furgał, Dyrektor Szkoły powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców , a szczególnie gorące słowa skierowała do dzieci najważniejszych w tym dniu do pierwszoklasistów. 23 nowych uczniów po raz pierwszy przekroczyło próg naszej szkoły. To dla nich zadzwonił pierwszy dzwonek…

Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby nadchodzący rok szkolny obfitował w same sukcesy, a pełnia zdobytych umiejętności i wiadomości pomogła otworzyć przed wszystkimi nowe horyzonty wiedzy.

Następnie uczniowie rozeszli się do sal na swoją pierwszą lekcję z wychowawcą:

klasa 1 z p. mgr Ewą Chrząścik,

klasa 2 z p. mgr Agatą Kukiełką,

klasa 3 z p. mgr Małgorzatą Jakubiak,

klasa 4 z p. mgr Danutą Podhalańską,

klasa 5 z p. mgr Justyną Smolaną,

klasa 6 z p. mgr Martą Wind.