Lipiec, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Pożegnanie VI klasy

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 21 czerwca odbyła się uroczysta akademia pożegnania uczniów klasy szóstej – tegorocznych absolwentów. Obecnych było wielu gości:
Burmistrz Miasta Chrzanowa Pan Ryszard Kosowski,
Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 11 w Chrzanowie Pani Małgorzata Lewińska,
Prezes ZNP Pani Małgorzata Jarczyk,
Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Słowik,
rodzice uczniów, nauczyciele.
Pani Dyrektor Monika Doległo – Furgał powitała zebranych i skierowała ciepłe słowa do uczniów klasy szóstej, rodziców i nauczycieli. Życzyła szóstoklasistom wielu sukcesów w gimnazjum. Pan Burmistrz złożył serdeczne podziękowania nauczycielom za trud dydaktyczny i wychowawczy, następnie wraz z p. Dyrektor wręczył nagrody najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne rodzicom. Wśród tegorocznych absolwentów wyróżnili się: Dominika Pikur, Martyna Cygan, Dominika Tarko, Aleksandra Bujak, Aleksandra Kawaler, Patrycja Kujawiak, Andrzej Frączek, Izabella Pająk, Nina Bąk, Paulina Urbańczyk. Absolwentką Roku została Dominika Pikur, a Sportowcem Roku Tomasz Hebda. Ważnym elementem uroczystości było ślubowanie uczniów klasy szóstej oraz przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci obiecali, że będą z godnością nosić zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej nr 5 im. ks. Michała Potaczały w Chrzanowie, a zdobytą wiedzę, umiejętności jak najlepiej wykorzystywać w dalszym życiu. Po części oficjalnej uczniowie „W  podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce” p. Dyrektor, zaproszonym gościom, nauczycielom, rodzicom zadedykowali swój program artystyczny. Uroczysty polonez dostarczył wszystkim wielu wrażeń. W części artystycznej zaprezentowali się również uczniowie klasy piątej, którzy przygotowali piosenki, wiersze, humorystyczne scenki z życia szkoły oraz upominki dla każdego ucznia z klasy szóstej. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klasy V i VI p. Marta Wind i p. Anna Sędzielowska – Wilk. 

Zakończenie roku szkolnego 2010/11

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i zaśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor Szkoły P. Monika Doległo – Furgał powitała  nauczycieli, uczniów i przybyłych rodziców oraz podsumowała miniony rok szkolny. Wręczyła nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce.
Klasa I
Kamila Siemek, Weronika Korościk, Anna Kucia, Liwia Pędziwilk, Sebastian Piegza, Weronika Kucharska, Weronika Grelak, Szymon Cabała.
Klasa II
Tomasz Nykiel, Oliwia Tadeusz, Kacper Lebiedzki, Kacper Imiołek, Gabriela Kula, Klaudia Łagan.
Klaudia Łagan została Czytelnikiem Roku, ponieważ przeczytała największą ilość książek w szkole.
Klasa III
Julia Jońca, Zuzanna Smolik, Weronika Sermak, Natalia Gędłek.
Klasa IV
Szymon Warszawski, Piotr Urbańczyk, Elżbieta Pawletta, Paulina Deluga.
Kasa V
Kacper Gacia, Kornelia Panek – Hawrot.
P. Dyrektor wspólnie z Przewodniczącą Rady Rodziców P. Beatą Słowik nagrodziła uczniów za aktywną działalność społeczną na rzecz szkoły. Podziękowała klasie III za najaktywniejsze włączenie się w akcję charytatywną „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”. P. Danuta Podhalańska podsumowała i wręczyła nagrody laureatom konkursu polonistycznego dla    klas  I – VI. Po części artystycznej P. Dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji. Uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Tam otrzymali świadectwa.

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

W maju 2011 r. odbył się Ogólnopolski Konkursu Historyczny.
Wielu uczniów z naszej szkoły z klas IV-VI spróbowało swoich sił.
Stanęli w szranki z kilkoma tysiącami uczestników z całej Polski.
To dla uczniów zarówno niezwykłe doświadczenie, jak i możliwość wzbogacenia wiedzy, rozwój zainteresowań i wspaniały sposób zaprezentowania swoich intelektualnych możliwości.
Kilkumiesięczne przygotowania, mnóstwo pracy, ambicja i niezwykła inteligencja uczestników zaowocowały wysokimi lokatami.
 
 I MIEJSCE  — Andrzej Frączek, uczeń klasy 6
 
 V MIEJSCE  — Paulina Deluga, uczennica klasy 4
 
 VI MIEJSCE  — Dominika Pikur, uczennica klasy 6
 
 X  MIEJSCE  — Paweł Nowotarski, uczeń klasy 5
 
 WYRÓŻNIENIE  -Aleksandra Bujak, uczennica klasy 6
 
 WYRÓŻNIENIE  -Patrycja Kujawiak, uczennica klasy 6
 
Na uwagę zasługuje fakt, iż aż tylu uczniów uzyskało tak wysokie wyniki
w konkursie na szczeblu ogólnopolskim. Wszyscy uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.
Zwycięzcom i tym, którym brakło może odrobinę szczęścia, życzymy powodzenia i podobnych wyników w następnym roku szkolnym.

Uczniów do konkursu przygotowały panie:
mgr D. Podhalańska i mgr M. Wind

Piknik rodzinny

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

PIKNIK RODZINNY

11 czerwca 2011 r. był dniem słonecznym i idealnym na wspaniały Piknik Rodzinny. Tego właśnie dnia odbyło się spotkanie z okazji pięknego i radosnego święta -święta rodziny. Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca połączone w jedną uroczystość stały się doskonałym pretekstem do wspólnej zabawy. Otwarcia Festynu Rodzinnego dokonała p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał. Uroczyście powitała rodziców, dzieci i wszystkich przybyłych. Impreza ta była okazją do wesołej sportowej rywalizacji i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli . Dla tych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić naszą Szkołę przygotowano szereg atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy od występów artystycznych naszych uczniów. Wspaniała kolorowa dekoracja i jej akcenty w otoczeniu szkoły nastrajały wszystkich radośnie. Na scenie pojawili się przedstawiciele wszystkich klas. Piosenki, wiersze dla rodziców, pokazy taneczne i humorystyczne teksty w wykonaniu naszych dzieci wywołały uśmiech na twarzach oraz gromkie brawa. Występy te umożliwiły najmłodszym zaprezentowanie swoich umiejętności wokalnych i tanecznych przed gronem najbliższych i znajomych.

 Po części oficjalnej na boisku szkolnym przygotowano dla uczniów i rodziców szereg konkursów i zabaw. Wśród licznych atrakcji znalazł się konkurs plastyczny – „Mój wymarzony dom” oraz liczne zawody sportowe. Konkurencje, w których uczestniczyły mamy i ojcowie z dziećmi, m.in. przeciąganie liny, skoki w workach, rzut do „chłopa”, mecz siatkówki z kocami, siatkówki uczniowie kontra rodzice były źródłem radości i niezwykłą atrakcją.

 Po zakończeniu konkursów dla najlepszych uczestników czekały nagrody. Najbardziej oczekiwaną nagrodą była nagroda główna, którą w tym roku była kuchenka mikrofalowa. Otrzymała ją  rodzina Piegzów, która dzielnie i zaciekle konkurowała z innymi rodzinami, pokonując jednak pozostałych niemal we wszystkich kategoriach.

Dla chętnych przygotowano również pokaz pierwszej pomocy „Szanuj zdrowie-Ratuj życie”.

 Uwieńczeniem sportowych emocji była bardzo smaczna kiełbaska z grilla przygotowana przez rodziców z poszczególnych klas. Kawiarenka i bufet zachęcały wszystkich wspaniałym zapachem domowych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów. Oferowano również zimne napoje i słodycze.

Samorząd Szkolny prowadził LOTERIĘ FANTOWĄ, w której każdy los był losem wygranym.

Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy tak wspaniale z nami się bawili.

 


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się