Maj, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

3 MAJA

3 maja 1791r. – uchwalenie Konstytucji

Sejm Wielki, obradujący w latach 1788-1792 ( stąd zwany Czteroletnim ) był sukcesem króla Stanisława Poniatowskiego,                  a zrodzona w czasie jego trwania Konstytucja 3 Maja stanowiła prawny fundament, na którym można było budować nowoczesne państwo, a z czasem społeczeństwo. Było to istotne wydarzenie                 w  dziejach naszego państwa i narodu, dlatego , jak co roku, uczciliśmy ten dzień uroczystą akademią .

Uroczystości przygotowali uczniowie z klasy V, a ich występ wzbogacił chórek szkolny, w skład którego weszły uczennice klas          III-VI. Była to kolejna akademia, która przybliżyła wszystkim tamte historyczne chwile.

Konkurs Recytatorski „To co bawi i śmieszy”

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

5 maja 2011r. w Szkole Podstawowej w Balinie odbyło się po raz XIII Gminne Święto Wiosny, w ramach którego zorganizowano Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych gminy Chrzanów pod hasłem „To co bawi i śmieszy”.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas od I do VI. Cieszy bardzo fakt, iż wszyscy byli znakomicie przygotowani i wspaniale recytowali wiersze Wysoki poziom artystyczny uczestników zaowocował samymi sukcesami.
KLASY  I-III
Natalia Gędłek uczennica klasy III  zajęła I miejsce.

WYRÓŻNIENIA otrzymali również:
Michał Kotrys -klasa I
Gabriela Kula – klasa II
KLASY  IV-VI

Martyna Cygan, uczennica klasy VI zajęła I miejsce.

WYRÓŻNIENIA otrzymali również:
Weronka Kraus -klasa V
Dominika Tarko – klasa VI

„Przy wielkanocnym stole”

„Przy wielkanocnym stole”
Dnia 20 kwietnia z okazji Świąt Wielkanocnych dzieci z klasy II oraz świetlicy środowiskowej działającej przy naszej szkole wspólnie z wychowawcami przygotowały uroczystość pt. „Przy wielkanocnym stole”. Pani Dyrektor Monika Doległo – Furgał przywitała zgromadzonych na sali gimnastycznej gości: P. Małgorzatę Lewińską Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 11 w Chrzanowie, P. Halinę Soczyńską emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, przedszkolaków wraz z wychowawcami oraz rodziców. Młodzi artyści przybliżyli ludowe zwyczaje i tradycje wielkanocne. Panowała świąteczna atmosfera. Uwagę przyciągały stroje aktorów oraz dekoracja. Na scenie stał przystrojony stół wielkanocny, a na nim koszyczek z jajkami, baba wielkanocna, baranek oraz bazie w wazonie. Dzieci recytowały wiersze, którym towarzyszyły piosenki wiosenno – wielkanocne. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Przy okazji wspólnego spotkania rozdano dyplomy i nagrody uczniom, którzy odnieśli sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Pani Danuta Podhalańska podsumowała konkurs recytatorski.
I miejsce Dominika Tarko kl. VI
II miejsce Elżbieta Pawletta kl. IV, Martyna Cygan kl. VI
III miejsce Weronika Kraus kl. V, Izabella Pająk kl. VI
Wyróżnienie:
Paulina Deluga kl. IV, Aleksandra Kawaler kl. VI, Wiktoria Dyba kl. IV
Pani Justyna Pawletta zorganizowała konkurs plastyczny „Postać Jana Pawła II- papieża Polaka”.
I miejsce Dominika Tarko kl. VI
II miejsce Elżbieta Pawletta kl. IV
III miejsce Paulina Deluga kl. IV
Wyróżnienie : Martyna Cygan kl. VI, Marta Bujak kl. V
Pani Dyrektor pogratulowała również uczennicy klasy II Oliwii Tadeusz, która zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie ortograficznym Stypendiada Wczesnoszkolna dla klas II.
Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne wszystkim obecnym na uroczystości.

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

1 marca 2011 r. w Krakowie odbył się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
Na uwagę zasługuje fakt, iż 3 uczennice z klasy 6: Aleksandra Bujak, Aleksandra Kawaler i Dominika Pikur uzyskały wysoki wynik w konkursie na ostatnim szczeblu tegoż konkursu– etapie wojewódzkim (otrzymały 80% punktów). Godnie reprezentowały naszą szkołę i otrzymały tytuł tegorocznego Finalisty Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
Sukces ten jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy dziewcząt, wysokich ambicji i ich niezwykłej inteligencji. Życzymy naszym uczennicom podobnych wyników w następnym etapie edukacji-w gimnazjum.
Do wszystkich etapów konkursu uczennice przygotowała mgr D.Podhalańska.

29 marca 2011r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini odbył się kolejny, tym razem Powiatowy Konkurs Recytatorski Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.
Naszą szkołę reprezentowała Martyna Cygan, uczennica klasy 6, która zajęła wysoką lokatę-II miejsce. Zachwyciła kulturą słowa, wysokim poziomem artystycznym oraz niezwykłą interpretacją utworów Małgorzaty Nawrockiej
i Wiktora Gomulickiego.
Jest to już kolejny sukces naszej, jakże utalentowanej uczennicy.
GRATULUJEMY!