Kwiecień, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

„Najładniejsza własnoręcznie wykonana kartka wielkanocna”

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 16.04.2011 r. w  Domu Strażaka w Dulowej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wielkanocnego zorganizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini pod  hasłem  „Wielkanocne Spotkanie z Tradycją”. W kategorii „Najładniejsza własnoręcznie wykonana kartka wielkanocna” uczniowie naszej szkoły: Sebastian Piegza z klasy I i Dominika Tarko z klasy VI zdobyli III miejsce. Gratulujemy!

Wiosna Kulturalna

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

18 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 5 po raz kolejny odbyła się Wiosna Kulturalna. Radosna atmosfera towarzyszyła występom uczniów naszej szkoły. Jako pierwsi zaprezentowali swe aktorskie umiejętności trzecioklasiści przygotowani pod kierunkiem wychowawczyni p. mgr Ewy Chrząscik. Cała szkoła miała okazję oglądnąć ich wspaniałe przedstawienie pt.” Szewczyk Dratewka”. Sala gimnastyczna wypełniła się gromkimi brawami, a występ III klasy na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Tegoroczną wiosnę powitała również klasa IV, która pod kierunkiem wychowawczyni p. mgr Justyny Smolany przygotowała kilka wesołych scenek o wiosenno-szkolnej tematyce. Usmiech na twarzach wszystkich uczniów i burza oklasków były dowodem na to, że widzowie docenili starania wykonawców. W ten rozrywkowy sposób wiosna przekroczyła progi naszej szkoły.
Dodatkowym radosnym akcentem tego dnia było rozdanie nagród naszym uczniom za aktywny i owocny udział w konkursach.
Laureatami szkolnego etapu konkursu ortograficznego „Kaktus” zostali:
Kacper Lebiedzki- klasa II
Oliwia Tadeusz-klasa II
Julia Jońca- klasa III
Zwycięzcami literackiego konkursu „Życie i twórczość Marii Konopnickiej” zostali:
Dominika Pikur- I miejsce
Dominika Tarko- II miejsce