Marzec, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dzień Otwartej Szkoły

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

3 marca 2011 r. po raz czwarty w naszej szkole został zorganizowany „Dzień Otwartej Szkoły” dla przyszłych pierwszoklasistów i ich opiekunów.
Gości przywitała Pani Dyrektor Monika Doległo – Furgał. Część artystyczną rozpoczęły uczennice kl. VI – Dominika Tarko i Martyna Cygan, które pięknie wyrecytowały utwory Małgorzaty Nawrockiej. Następnie zebrani obejrzeli  przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu uczniów klasy III przygotowanych przez wychowawcę Panią  Ewę Chrząścik. Występ bardzo się podobał, a mali aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.
W związku z tym, że był to „Tłusty Czwartek”, dzieci i ich opiekunowie mogli się poczęstować m.in. pysznymi  pączkami.
Po części artystycznej rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z przyszłym wychowawcą  klasy pierwszej, a dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych.
Rodzice mogli również obejrzeć wystawę poświęconą działalności harcerzy w czasie II wojny światowej.

Konkurs plastyczny w ramach II Gminnych Spotkań Literacko – Artystycznych pod hasłem: „Autostopem przez Polskę, czyli na tropach legend”

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 28.02.2011 r. w sali widowiskowej MOKSiR – u odbyło się podsumowanie II Gminnych Spotkań Literacko – Artystycznych pod hasłem „Autostopem przez Polskę, czyli na tropach legend” organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Chrzanowie. Dwie uczennice klasy VI z naszej szkoły: Aleksandra Bujak i Dominika Pikur zdobyły III miejsce w konkursie plastycznym – wykonały piękny album z legendami Pomorza.

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 22 lutego 2011r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini odbyły się przesłuchania konkursowe IX Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej dla uczniów szkół podstawowych. Profesjonalne jury wysłuchało ponad 40 wykonawców z 15 szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego.

Wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice:
II miejsce zajęła Gabriela Kula, uczennica klasy II,
Wyróżnienie otrzymała Martyna Cygan z klasy VI.

To już kolejny sukces naszych dziewczynek, które do konkursu przygotowała Pani Dyrektor – Monika Doległo – Furgał.