Luty, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dzień Seniora

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas I-III zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków, aby podczas Dnia Seniora uczcić Ich święto. Podczas słodkiego poczęstunku, na który składały się m.in. pyszne wypieki przygotowane przez rodziców dzieci, goście podziwiali występy swoich wnucząt. Mali artyści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich nauczycieli. Klasa II przywitała gości ‘Polonezem’. Były wierszyki, piosenki o babci i dziadku. Dzieci z wielkim przejęciem występowały na scenie. Na twarzach publiczności gościł uśmiech, ale pojawiły się również łzy wzruszenia.
Po występie uczniowie zaśpiewali „Sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki.
Spotkanie było wspaniałą okazją, aby dzieci mogły wyrazić swoje uczucia i w piękny sposób podziękować swoim babciom i dziadkom za ich wielką miłość.
Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

Gminny Festiwal Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dn. 15 i 16 grudnia 2010r. odbyły się przesłuchania IX edycji Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej dla chrzanowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
Konkurs był okazją do prezentacji i konfrontacji umiejętności wokalno –instrumentalnych dzieci i młodzieży.

Profesjonalne Jury składające się z muzyków wysłuchało w sumie ok. 70 kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce zimowej w czterech kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników festiwalu był bardzo wysoki i wcale nie było łatwo wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych – przyznali organizatorzy konkursu.
Biorąc pod uwagę wspaniały poziom konkursu, cieszy nas fakt, że wśród nagrodzonych znalazły się uczennice Naszej Szkoły, które zajęły następujące lokaty:

I miejsce – Martyna Cygan za kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”
II miejsce – Gabriela Kula za kolędę „W żłobie leży”
Wróżnienie – zespół wokalny w składzie: Martyna Cygan (kl.VI), Gabriela Kula (kl.II), Dominika Tarko (kl.VI), Aleksandra Bujak (kl.VI), Julia Jońca (kl.III), Filipina Harzowska (kl.IV), Patrycja Kujawiak (kl.VI), Oliwia Tadeusz (kl.II). Zespół wykonał w formie wielogłosowej pastorałkę „Uciekali”.

Wszystkie uczennice zostały przygotowane przez Panią Dyrektor – Monikę Doległo – Furgał.

Dn.07.01.2010r. odbył się koncert laureatów oraz uroczyste podsumowanie konkursu z udziałem władz miasta. Dziewczęta otrzymały piękne nagrody oraz dyplomy uznania za zdobyte miejsca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Dzień Seniora

Bez kategorii Komentarze (0) »

Wszyscy bardzo miło spędzili czas.

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

W naszej szkole tradycyjnie odbył się bal karnawałowy dla uczniów
z klas I-III zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci zaprezentowały się w niezwykłych, bajkowych strojach. Efekt był imponujący. Przy pomocy masek, peruk, makijaży i kolorowych ubrań uczniowie przeobrazili się w najróżniejsze postacie. Były szalone tańce przeplatane różnego rodzaju zabawami i konkursami. Największą popularnością cieszyła się zabawa „uciekające krzesło”, uczniowie wykazali się dużym refleksem i sprytem.Dzieci pląsały w rytm makareny, wszystkim baśniowym postaciom podobał się „wąż” oraz „pociąg” do znanych melodii. Dużo radości było podczas tańca w „radosnym kręgu”.Kulminacyjnym punktem zabawy był wybór króla królowej balu.Po pożegnaniu dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Zabawa karnawałowa przebiegała w miłej i tanecznej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili.