Styczeń, 2011 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Witaj Jezu pośród ludzi

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole w dniu 22 grudnia 201 r..

Opłatek, życzenia, suto zastawione stoły i wspólne kolędowanie przy pięknie ozdobionej choince – to obrazek, jaki można było zobaczyć tego dnia w każdej z klas. Takie świętowanie stało się już tradycją w naszej szkole, a wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców
i oczywiście dzięki wspaniałym wypiekom i doskonale przyrządzonym potrawom kochanych babci i mam, bez których te święta nie miałyby tak wyjątkowego charakteru.

Szkolną Wigilię zakończyliśmy niepowtarzalnymi dwujęzycznymi Jasełkami
Uroczyste świąteczne przedstawienie zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem p. Justyny Pawletty i z pomocą p. D. Podhalańskiej. Wszystkie dzieci w pełni zaangażowały się
w przygotowanie akademii, a nie było to zadaniem łatwym, gdyż niektórzy nasi aktorzy swoje role zaprezentowali w języku angielskim, pod fachowym nadzorem p. Marty Wind.
Słowem i piosenką przywitano nowonarodzone Dziecię. Zgodnie z tradycją w Jasełkach
nie zabrakło motywów pełnych miłości, gościnności i radości, abyśmy w kolejny rok wkroczyli pełni wiary i życzliwości dla drugiego człowieka.
Gromkie oklaski świadczyły o tym, że wszystkim widzom szczególnie podobało się śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu Martyny Cygan oraz Gabrysi Kuli,
laureatek wielu konkursów muzycznych.
Atrakcyjna zdaniem wszystkich była także gra na instrumentach, którą uświetnili tegoroczne świąteczne przedstawienie Weronika i Mateusz Kraus.

Na zakończenie P. Dyrektor Monika Doległo- Furgał życzyła wszystkim mnóstwa prezentów, zdrowych, spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

17 grudnia 2010 roku w naszej szkole odbył się rejonowy etap Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego, w którym udział wzięło 61 najlepszych humanistów ze szkół podstawowych powiatu chrzanowskiego i olkuskiego. Jesteśmy niezwykle dumni, że na szczeblu szkolnym aż 3 uczennice z klasy VI naszej szkoły: Aleksandra Bujak, Aleksandra Kawaler i Dominika Pikur uzyskały wysoką punktację i tym samym zakwalifikowały się do udziału w kolejnym etapie. Godnie reprezentowały naszą szkołę 17 grudnia, dokładając wszelkich starań, by piórem i wiedzą walczyć o przejście do ostatniego etapu konkursu. Mamy nadzieję, że uzyskany wysoki wynik umożliwi naszym uczennicom zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego.

Życzymy powodzenia!

Projekt Edukacyjny – Bezpieczne dzieciństwo na wsi

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Od września do listopada 2010 r. Nasza Szkoła brała udział w realizacji projektu edukacyjnego „Bezpieczne dzieciństwo na wsi”. Szkolny koordynator projektu p. Agata Dąbek przekazywała i propagowała informacje na temat bezpieczeństwa na zajęciach dydaktycznych, pozalekcyjnych i w ramach PCK.
Uczniowie klas I – VI dzięki prezentacjom multimedialnym „Bezpieczne dzieciństwo na wsi”, oraz broszurom informacyjnym „Przygoda na wsi – zobacz, co ci zagraża!” i „Bezpiecznie na wsi” poszerzyli wiedzę oraz świadomość istniejących zagrożeń wśród dzieci zamieszkujących czy przebywających w środowisku wiejskim.
Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i wiedzy zajmując wysokie lokaty:

ETAP GMINNY
– konkurs plastyczny:
II miejsce – Patryk Zaczyński
III miejsce – Emilia Kafara
– konkurs wiedzy:
I miejsce – Andrzej Frączek
II miejsce – Aleksandra Kawaler
III miejsce – Szymon Warszawski

ETAP POWIATOWY
konkurs wiedzy:
I miejsce – Andrzej Frączek

ETAP WOJEWÓDZKI
konkurs wiedzy:
wyróżnienie – Andrzej Frączek

Gratulujemy!

Mikołajki 2010

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 6 grudnia uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na przybycie świętego Mikołaja. W klasach IV – VI były paczki, które wszystkim uczniom wręczał Mikołaj, (wybrana na ten dzień uczennica klasy piątej) wraz ze swoimi pomocnikami.
Natomiast dzieci z klas I – III wraz z wychowawcami udali się do MOKSiR w Chrzanowie na przedstawienie baletowe „Przygody Świętego Mikołaja”. Uczniowie wspólnie z Mikołajem przeżywali niezwykłe przygody, opowiadane językiem baletu, piękną muzyką i scenografią. Widzowie byli zachwyceni i swoich tańczących rówieśników nagrodzili brawami.
Po spektaklu na scenie pojawił się Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przejęte dzieci osobiście podchodziły do Mikołaja aby odebrać paczkę.
Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych prezentów. Panowała przyjemna i radosna atmosfera.

Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielców

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 18 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie odbyły się obchody jubileuszowe z okazji 110 – lecia działania Spółdzielni Uczniowskich oraz 10 – lecia istnienia Powiatowej Rady Spółdzielni Uczniowskich. Podczas części oficjalnej zostały wręczone odznaczenia nadane przez Krajową Radę Spółdzielczą. W podziękowaniu za współpracę i pomoc w realizacji zadań statutowych Pani Dyrektor Monika Doległo – Furgał otrzymała Odznakę „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego”. Gratulujemy!