Listopad, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Ciepło w moim domu

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ciepłej Sobocie z Dalkią. Spotkanie zorganizowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. zo.o w Chrzanowie wchodzące w skład Grupy kapitałowej Dalkia term.
W tym dniu każdy gość miał możliwość:
– dowiedzieć się jak jest wytwarzana energia cieplna,
– zwiedzić Ciepłownię „Południe” z przewodnikiem i zajrzeć do palącego się kotła,
– wziąć udział w konkursie na temat ekologii z nagrodami,
– spotkać się z olimpijczykiem – szpadzistą Adamem Wierciochem,
– poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.
Roztrzygnięty został również konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu”, na który wpłynęło 215 prac. W kategorii klas I-III uczennica klasy II Emilia Kafara przygotowana pod kierunkiem p. Małgorzaty Jakubiak zdobyła wyróżnienie.

Pieśni legionowe

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

Pieśni legionowe należą do tej grupy pieśni, które stają się coraz bardziej „historią”, szczególnie dla kolejnego pokolenia Polaków.
Kilka lat temu Dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli – Tadeusz Kołacz wystąpił z pomysłem zorganizowania takiego konkursu, by poprzez zabawę ocalić je od zapomnienia i sprawić, by stały się łącznikiem między tradycją a teraźniejszością. Festiwal Pieśni Legionowych na dobre zawitał więc do kalendarza szkolnych konkursów i obchodów Święta Niepodległości. Co roku do konkursu wprowadzane są coraz inne pieśni. Podstawę stanowią pieśni legionowe, ale oprócz nich są również pieśni partyzanckie i powstańcze.

09 listopada 2010r. w sali teatralnej MOKSiR obyła się już IV edycja Gminnego Festiwalu Pieśni Legionowych. W festiwalu udział wzięło 9 szkół podstawowych i 4 gimnazja. Organizatorzy zwrócili uwagę, że z roku na rok konkurs zyskuje coraz większą rangę, wyższy poziom przygotowania uczniów, co sprawia niezwykłą trudność w ocenie przez jury.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica kl.VI – Martyna Cygan przygotowana pod kierunkiem Pani Moniki Doległo – Furgał.
Martynka zaśpiewała pieśń pt.’Wyruszali chłopcy” i zajęła II miejsce w konkursie.

Gratulujemy osiągnięcia tak wysokiej lokaty i życzymy sukcesów w roku następnym!

IV Dyktando Szkół Podstawowych Gminy Chrzanów

Kronika 2010/2011 Komentarze (0) »

1 października 2010r. w Zespole Szkół nr 2 w Chrzanowie odbyło się IV Dyktando Szkół Podstawowych Gminy Chrzanów „ O długopis Przewodniczącego Rady Miejskiej”.

Tradycyjnie autorem tekstu był mgr Tadeusz Kołacz Dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli w Chrzanowie. Tytuł tegorocznego Dyktanda brzmiał „Babcia moja przecudowna.”
Sponsorem nagród, a przede wszystkim nagrody głównej –długopisu był Przewodniczący Rady Miejskiej mgr Krzysztof Zubik.

Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie:

Aleksandra Bujak – kl.6
Dominika Pikur – kl.6
Sylwia Witak – kl.6
Paweł Nowotarski -kl.5

Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, a jeden z uczestników Paweł Nowotarski z klasy 5 zajął IV miejsce.