Czerwiec, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Święto Rodziny

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dzień 12 czerwca był dniem szczególnym w naszej szkole. Tego właśnie dnia odbyło się spotkanie z okazji pięknego i radosnego święta, święta rodziny. W ten oto sposób został połączony Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Otwarcia Festynu Rodzinnego dokonała p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał. Uroczyście powitała rodziców, dzieci i wszystkich przybyłych. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli . Dla tych, którzy tego dnia zechcieli odwiedzić naszą Szkołę przygotowano szereg atrakcji. Pierwszym punktem programu były występy artystyczne naszych uczniów. Oprócz przedstawienia pt: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i piątej, wierszy dla rodziców, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Uśmiech na twarzach oraz gromkie brawa świadczyły o radości i wzruszeniu wszystkich obecnych gości.
Po części oficjalnej na boisku szkolnym przygotowano dla uczniów i rodziców szereg atrakcji i zabaw. Szczególne emocje wzbudził konkurs plastyczny – malowanie kredą oraz zawody sportowe, w których brało udział dziecko wraz z rodzicem. Konkurencje, w którym uczestniczyły mamy i ojcowie z dziećmi, m.in. przeciąganie liny, skoki w workach, rzuty do „chłopa”, mecz siatkówki, uczniowie kontra rodzice wyzwoliły we wszystkich nie tylko sportowego ducha, chęć rywalizacji ale także mnóstwo radości i były świetną zabawą. Po zakończeniu konkursów dla najlepszych uczestników czekały nagrody. Po sportowych emocjach bardzo smakowała grillowana kiełbaska przygotowana przez rodziców z poszczególnych klas. Kolejną atrakcją była kawiarenkę, w której oferowano zimne napoje i ciasta, upieczone przez mamy naszych uczniów.
Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili, a rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły mieli kolejną okazję do integracji.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy oraz tym, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.

Majówka świetlic środowiskowych

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

22 maja 2010r. w Stelli w nowej siedzibie Centrum Usług Socjalnych w Chrzanowie odbyła się XIII Majówka Świetlic Środowiskowych gminy Chrzanów pn: ”ZIELONE BRYGADY NA TROPIE”
Motto imprezy brzmiało:
Bezpieczeństwa zasady nie są od parady,
Kto zasady dobrze zna, zawsze sobie radę da.
Nie chcę wejść na złą drogę,
Mama zasady, więc nie mogę.
W czasie majówki dzieci musiały zmagać się z Biegiem Terenowym po terenach leśnych wokół Ośrodka CUS, gdzie czekały na nich próby sprawnościowe, sprawdziany wiedzy z zakresu Ekologii, Pierwszej pomocy oraz Profilaktyki. Ponad to odbyły się również konkursy:
prezentacji i zamaskowania drużyn,
plastyczny,
wokalny.
Dzieci z naszej Świetlicy Środowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 okazały się bezkonkurencyjne!. Pokonali wszystkie świetlice z gminy Chrzanów i zdobyły I miejsce.

Chrzanowskie Dni Trzeźwości

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 15 maja bieżącego roku w sobotę o godzinie 17:00 na Rynku w Chrzanowie odbyły się Tańce Integracyjne, w ramach Chrzanowskich Dni Trzeźwości, w których brały udział dzieci ze świetlic środowiskowych gminy Chrzanów, w tym również wychowankowie z naszej świetlicy środowiskowej, działającej przy Szkole Podstawowej Nr 5. W tym dniu przypada także Święto Rodziny i dlatego do naszych tańców przyłączyli się rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie. Wszyscy razem z uśmiechem na twarzach bawili się wspólnie umacniając więzi rodzinne.

Nasi ulubieńcy

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

W dniu 1 czerwca p. Agata Dąbek zorganizowała wystawę żywych zwierząt domowych.

Razem z dziećmi przyszli ich mali ulubieńcy około 30 zwierząt m.in. koty, psy, chomiki, świnki morskie, króliczki, papugi, kanarki. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki zwierząt domowych, ich sposób poruszania się i odżywiania, porównać wygląd różnych przedstawicieli tego samego gatunku. Dowiedziały się jakie są potrzeby tych zwierząt i w jaki sposób człowiek je zaspokaja. Dla wielu była to pierwsza okazja do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Niektórzy przełamywali swoje lęki, które często towarzyszom takim kontaktom. Dzieci opowiadały o swoich zwierzętach: o ich zwyczajach, ulubionym pożywieniu, wspólnych zabawach.

Spotkanie ze zwierzętami wzbudziło wiele przyjaznych emocji.

Konkurs plastyczno – literacki „Nie tylko drzewa mają korzenie”

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 5 maja w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – literackiego „Nie tylko drzewa mają korzenie”. W kategorii klas I – III „Drzewo genealogiczne mojej rodziny” uczeń naszej szkoły Patryk Piekarczyk z kl. III przygotowany pod kierunkiem p. Agaty Kukiełki zajął II miejsce. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Zagórzu. Nagrody ufundował m.in. Wójt Gminy Babice i Burmistrz Gminy Trzebnia.